Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Sosna górska 'Golden Globe'

Pinus mugo 'Golden Globe'
32,00 zł

Koszt wysyłki: 
paczka do 30kg: 19,50 zł
każda następna: 10,00 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: C2, C3

Model: Wys. 20-30 cm

Pinus mugo 'Golden Globe'

Cytrynowożółte igły tej odmiany rozjaśnią każdy zakątek ogrodu, wspaniale kontrastując na tle śniegu – najlepsze wybarwienie igieł sosna ta utrzymuje właśnie w zimie. Rośnie wolno, tworząc bardzo zbite formy kuliste, o średnicy dochodzącej po latach do około 1 metra. W odróżnieniu od często spotykanej odmiany ‘Ophir’, której pokrój jest wyraźnie spłaszczony, różni się także nieco głębszym kolorem na jaki wybarwiają się igły. Roczne przyrosty mogą dochodzić do 3 – 5 cm, dzięki czemu rozgałęzienia znajdują się na pędach gęsto, a cała roślina jest zwarta.

W szkółkach spotkać można osobniki szczepione nisko oraz wysoko, jaką wybierzemy zależy od miejsca gdzie mamy zamiar ją posadzić. Niskie formy sprawdzą się na obrzeżach nasadzeń, wyżej szczepione bliżej centrum. Współgra kolorystycznie z odmianami o ciemnej zieleni igieł, na tle których jej wybarwienie zimowe jest uwydatnione. Mając taką ogrodniczą ciekawostkę można pokusić się o stworzenie barwnej aranżacji używając odmian o różnych kolorach igieł, takich jak świerk kłujący ‘Glauca Globosa’, świerk sitkajski ‘Papoose’, serbski ‘Peve Tijn’, sosna bośniacka ‘Compact Gem’ czy któreś półkarłowe sosny w typie variegata. Wymagania glebowe tej odmiany są niskie, spokojnie poradzi sobie w zdecydowanej większości ogrodów, nie lubi jedynie gleb zbyt wilgotnych oraz miejsc gdzie tworzą się zastoiska wodne. W uprawie na ogół bezproblemowa i w pełni mrozoodporna, może z powodzeniem rosnąć w pojemnikach, przed wejściem bądź na tarasach.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Forma szczepiona szczepione na pniu
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Sosna górska 'Golden Globe'
Twoja ocena