Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Sosna drobnokwiatowa 'Bunty'

Pinus parviflora 'Bunty'
36,00 zł

Koszt wysyłki: 
paczka do 30kg: 19,50 zł
każda następna: 10,00 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: C3

Model: Wys. 10-40 cm

Pinus parviflora 'Bunty'

Rzadko spotykana, ale bardzo ciekawa odmiana sosny drobnokwiatowej. Posiada typowe dla gatunku sinawo zielone igły z niebieskawym nalotem, dzięki czemu bardzo dobrze sprawdzi się w zestawieniach barwnych. Maksymalne rozmiary tej odmiany to około 40-80 cm średnicy, wykształca prawie idealną formę kulistą. Z tego też względu jest spotykana zaszczepiona nisko przy ziemi oraz wyżej, na niewielkim pieńku, co uwydatnia jej pokrój. Ze względu na małą ekspansywność nadaje się idealnie do mniejszych ogrodów, gdzie liczy się każdy centymetr przestrzeni. Dzięki m. in. tej odmianie nie jesteśmy w takiej sytuacji skazani na zwykłą i szablonową aranżację.

W uprawie niewymagająca, nie ma specjalnych wymagań co do gleby, a jej mrozoodporność pozwala na sadzenie na terenie całego kraju. Dobrze komponuje się w otoczeniu głównie iglaków, nie należy raczej łączyć tej sosny z roślinami liściastymi. W cieplejszych regionach kraju można pokusić się o uprawę w pojemnikach, które jeśli będą miały odpowiednie rozmiary, zapewnią odpowiedni bufor wilgotności oraz ochrony przed mrozem. Główną cechą, wyróżniającą tą odmianę jest kolor igieł i zwarta struktura, co należy eksponować we wszelkich aranżacjach.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Forma szczepiona szczepione na pniu
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Sosna drobnokwiatowa 'Bunty'
Twoja ocena