Realizujemy zamówienia bezpiecznie i planowo

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu do 48h (kompletacja i nadanie). Obsługujemy tylko i wyłącznie zamówienia złożone online lub telefonicznie.

Sosna Banksa 'Repens'

Pinus banksiana 'Repens'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
32,00 zł
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Pinus banksiana 'Repens'

Niecodzienna odmiana, nie wytwarzająca w ogóle przewodnika! Jest to więc jedna z naprawdę niewielu odmian, które posadzone swobodnie będą dosłownie płożyć się płasko po ziemi. Rośnie średnio silnie, jej przyrosty roczne mają 10 – 15 cm, w pierwszych latach korona, jeśli można tak nazwać pędy rozesłane po ziemi, będzie dosyć rzadka, ale prędko zagęści się, tworząc zwartą i unikatową powłokę. Jest bardzo dobrze dostosowana do naszych warunków klimatycznych, znosi silne mrozy, nie cierpi także od późnowiosennych przymrozków. Posiada typowe dla gatunku igły, jasnozielone na świeżych przyrostach, później ciemniejące, po roztarciu wydzielający bardzo przyjemną, lekko cytrynową woń.

Rośnie dobrze nawet na słabych glebach, nie ma dużych wymagań co do wilgotności podłoża – słowem roślina idealna dla osób o małym doświadczeniu w zakresie ogrodnictwa. Można ją uprawiać na różne sposoby, najczęściej wykorzystuje się ten jej bardzo rzadko spotykany pokrój i czyni z niej roślinę płożącą. Niektórzy także podwiązują najsilniejszy pęd i wyprowadzają z niego przewodnik, można go kształtować dowolnie, aż do momentu zdrewnienia, które następuje po kilku sezonach i utrwala nadany kształt. W pierwszych sezonach, mimo naprawdę niskich wymagań warto dokarmiać delikatnie tę sosnę, aby nabrała wigoru. Doskonale wygląda na wszelkich pochyłościach, skarpach, w otoczeniu większych kamieni, głazów. Jej kompanami mogą być liczne karłowe oraz półkarłowe odmiany sosen, jodły koreańskiej czy świerka.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C1,5 – okrągły – 1,5l
Waga sadzonki 1.5000
Zapotrzebowanie na wodę niskie
Barwa liści / igieł zielone
Odporność na mrozy bardzo dobra
Wymagania słoneczne pełne słońce, półcień
PH gleby lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2
Rodzaj gleby piaszczysta, gliniasta, gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna
Stanowisko półcieniste, słoneczne
Zastosowanie ogrody przydomowe
Walory użytkowe gleby suche zakrzewienie , gleby suche zadrzewienie
Walory ozdobne zimozielone, gęste i wiecznie zielone