Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Śliwa wiśniowa 'Nigra'

Prunus cerasifera 'Nigra'
25,00 zł

Koszt wysyłki: 
paczka do 30kg: 19,50 zł
każda następna: 10,00 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: C3

Model: Wys. 30 - 100 cm

Prunus cerasifera 'Nigra'

Bardzo dekoracyjna, odporna na warunki atmosferyczne, rosnąca nawet na dość suchych stanowiskach roślina. Daje ciekawy i trwały w okresie wegetacji efekt ciemnej czerwieni liści przełamujący wiele kolorystycznych nasadzeń. Rośnie pewnie, nie choruje dość szybko dając drzewa o ok 3-4 m ciągu 10 lat. Z uwagi na wielopędowy i gęsty charakter wzrostu nadaje się na cięte żywopłoty ogrodowe. Mało wymagająca drzewiasta forma kwitnie na początku wiosny drobnymi kwiatami w kolorze jasno różowym i kremowym, nie zawiązuje owoców, czasem pojawiają się dość spore okrągłe śliwki jednak raczej cierpkie i niesmaczne.

Liście ciemne czerwone opadające dość późno jesienią i rozwijające się bardzo wczesną wiosną sprawiają że jest idealna dla wysokich żywopłotów oraz nasadzeń ogrodowych oraz zieleni miejskiej. Odporność na zasolenie i negatywne uwarunkowania glebo pozwala stwierdzić że wykorzystanie w nasadzeniach miejskich, osiedlowych, przydrożnych jest w pełni uzasadniona.

Ciekawostki: Być może jest to odmiana o nazwie Prunus cerasifera 'Pissardii' - Śliwa wisniowa 'Pissardii' czego nie umiemy stwierdzić ale podobieństwo i mocne wybarwienie liści pozwala sądzić że obie nazwy odpowiadają jednej roślinie. Lub posiadana przez nas odmiana to właśnie 'Pissardii'.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Śliwa wiśniowa 'Nigra'
Twoja ocena