Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Śliwa ansu

Prunus ansu
brak

Prunus ansu

25,00 zł

Koszt wysyłki: 
paczka do 30kg: 19,50 zł
każda następna: 10,00 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: C2, C3

Model: Wys. 35 - 80 cm

Prunus ansu (Maxim. ) Kom.
syn. Prunus armeniaca var. ansu Maxim.
Gatunek pochodzący z Japonii, Korei Południowej i Chin, uprawiany przez tamtejszych mnichów od ok. 800 r. Jest drzewem o szerokiej koronie, dorastającym do 15 m wysokości. Charakteryzuje się bardzo dużą odpornością na mrozy. Kwitnie wczesną wiosną, przed rozwinięciem się liści, jego kwiaty są białe, skromne, pojawiają się na drzewie obficie, nadając mu wdzięczny, wiosenny wygląd. Owoce nieduże, jadalne, kwaśne, nadają się na przetwory.
Nasiona śliwy ansu mają wyjątkowo wysoką zawartość amigdaliny, glikozydu, który nadaje charakterystyczny zapach gorzkich migdałów. Amigdalina po spożyciu ulega rozkładowi, w wyniku którego uwalniany jest cyjanowodór - związek o bardzo dużej toksyczności. Już spożycie więcej niż 1-2 pestek tej śliwy może stanowić poważne zagrożenie dla dorosłego człowieka. Można znaleźć informacje, że amigdalina ma działanie przeciwnowotworowe, jednak nie ma na to żadnych dowodów naukowych.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Śliwa ansu
Twoja ocena