Realizujemy zamówienia bezpiecznie i planowo

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu do 48h (kompletacja i nadanie). Obsługujemy tylko i wyłącznie zamówienia złożone online lub telefonicznie.

Ostrokrzew okółkowy

Ilex verticillata
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Ilex verticillata


Średniej wielkości krzew dorastający do 3 m wysokości. Zwykle posiada nieregularny, czasem jednak zaokrąglony pokrój. Liście są podłużno-jajowate, lśniące, do 10 cm długości, zaostrzone na końcu, jasnozielone i opadające na zimę. Kwiaty pojawiają się na przełomie maja i czerwca, są małe, o białych płatkach i żółtym środku, występują na krzewie w bardzo dużych ilościach, zebrane w niewielkie pączki w kątach liści.

Krzew wygląda najatrakcyjniej jesienią, kiedy opadają liście, a pozostają jedynie smukłe pędy praktycznie całkowicie pokryte jaskrawoczerwonymi, kulistymi owocami o średnicy do 5 mm, które pozostając wprawdzie na krzewie przez całą zimę, lecz stopniowo są objadane przez ptaki. Krzew ten nie jest trudny w uprawie. Wymaga gleby żyznej, wilgotnej i lekko kwaśnej. Dobrze rośnie na stanowiskach słonecznych lub półcienistych. Jest prawie całkowicie mrozoodporny więc nie wymaga dodatkowych zabiegów przed zimą. Jest to roślina bardzo atrakcyjna o każdej porze roku, warto ją posadzić w każdym ogrodzie, trzeba jednak pamiętać, że aby uzyskał dużą ilość pięknych owoców należy posadzić zarówno osobniki męskie jak i żeńskie najlepiej obok siebie, gdyż jest to roślina dwupienna.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C1,5 – okrągły – 1,5l
Waga sadzonki 1.5000
Pochodzenie brak info