Judaszowiec kanadyjski

Cercis canadensis
Obecnie brak rośliny w sprzedaży

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30 kg (15 do 30 roślin)
Każda następna paczka w zamówieniu kosztuje tylko 10,00 zł

Cercis canadensis


Niesamowity krzew lub niskie drzewko, jedno z bardziej niezwykłych ze względu na formę kwitnienia jakie można uprawiać w Polsce! Często mówi się o różnych roślinach, że podczas kwitnienia wyglądają jakby były oblepione kwiatami – w przypadku judaszowca można taki opis traktować dosłownie!

Kwiaty pojawiające się pod koniec kwietnia lub z początkiem maja wyrastają wprost z gałązek, kory starszych gałęzi jak również z samego pnia! Do tego ilość kwiatów jaką obsypuje się roślina jest wręcz niesamowita. Judaszowiec ten w przeciwieństwie do judaszowca południowego ma tendencję do nieco silniejszego wzrostu i tworzenia niskich drzewek w naszym klimacie, dorasta do 3-5 metrów. Wytwarza szeroką, rozłożystą koronę, osadzoną zazwyczaj na krótkim pniu. Jest on także znacznie odporniejszy na mróz od judaszowca południowego, co jednak niestety nie oznacza, że roślinę można sadzić bez obaw na całym terenie kraju.

Młode rośliny sadzone w chłodnych rejonach powinny być zabezpieczane w przypadku silnych mrozów, starsze o ile sadzone w miejscach osłoniętych – powinny spokojnie już dać sobie radę. Liście tego drzewa są wyraźnie sercowate, po czym najłatwiej odróżnić dwa najczęściej spotykane u nas gatunki (judaszowiec południowy ma wierzchołek liścia zaokrąglony, judaszowiec kanadyjski wyraźnie ostro zakończony). Roślina preferuje gleby żyzne, o odczynie oboj?ętnym, bardzo dobrze znosi susze.

Przy sadzeniu tej rośliny musimy pójść na kompromis, należałoby jednocześnie zapewnić drzewku miejsce nasłonecznione, osłonięte od wiatrów a jednocześnie dobrze widoczne i wyeksponowane, tak aby w pełni docenia?ć jego niepowtarzalny urok w fazie kwitnienia.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Judaszowiec kanadyjski
Twoja ocena