Realizujemy zamówienia bezpiecznie i planowo

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu do 48h (kompletacja i nadanie). Obsługujemy tylko i wyłącznie zamówienia złożone online lub telefonicznie.

Ostrokrzew karbowanolistny 'Golden Gem'

Ilex crenata 'Golden Gem'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Ilex crenata 'Golden Gem'


Złotolistna, lekko karłowa odmiana ostrokrzewu, która jeśli niecięta będzie rozrastać się na szerokość. Maksymalnie, po wielu latach uprawy może przekraczać 50 cm wysokości i około 70 cm szerokości, bardzo dobrze jednak znosi cięcie, dzięki czemu można tej odmianie nadać bardziej równomierny kształt. Rośnie dynamicznie w młodości, po osiągnięciu wysokości zbliżonej do docelowej nadal rośnie dość bujnie, jednak większość energii krzewu nakierowana jest na zagęszczanie pokroju. Uważany za bardzo słabo mrozoodporny przez polskich ogrodników, jednocześnie za granicą opisywany jako wytrzymujący całą strefę 6, obejmującą prawie całe terytorium Polski. Istotnie, eksperymenty ogrodowe prowadzone przez naszych klientów pokazały, że nawet w centralnej oraz północnej części kraju roślina ta dobrze zimuje, a zadomowione krzewy w ogóle nie potrzebują okrycia(!).

Wymaga gleb przynajmniej średnio żyznych, dobrze zdrenowanych oraz stanowisk słonecznych – w miejscach gdzie dominuje cień, listki tej pięknej, złocistej odmiany będą jedynie lekko żółtawe, właściwie jasnozielone. Świetnie nadaje się do tworzenia niskich obwódek klombów, oddzielających roślinność wyższą od trawnika czy podłoża utwardzonego. Lubi towarzystwo funkii, bukszpanów oraz roślin wrzosowatych. Sprawdza się dobrze w kompozycjach roślin zimozielonych, zdobiących reprezentatywne miejsca zarówno w sezonie wegetacyjnym, jak i zimą. Jak wszystkie ostrokrzewy, także i ten radzimy sadzić w miejscach osłoniętych od wiatrów, w miarę zacisznych i ciepłych.


Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C1,5 – okrągły – 1,5l
Waga sadzonki 1.5000