Orszelina olcholistna 'Hummingbird'

Clethra alnifolia 'Hummingbird'
brak

Clethra alnifolia 'Hummingbird'

14,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30 kg (15 do 30 roślin)
Każda następna paczka w zamówieniu kosztuje tylko 10,00 zł

Pojemnik: C2

Model: Wys. 20-60 cm

Clethra alnifolia 'Hummingbird'
Odmiana obecna na rynku od 1993, jej autorem jest Fred Gall z Calleway Garden z USA. 'Hummingbird' została nagrodzona przez Brytyjskie Królewskie Towarzystwo Ogrodnicze (RHS) nagrodą Award of Garden Merit (AGM) przyznawaną szczególnie bezproblemowym w uprawie roślinom o dużych walorach użytkowych.
Orszelina olcholistna 'Hummingbird' jest zwartym, gęstym krzewem o lekko wydłużonym pokroju, dorastającym do 1, 2 m wysokości. Liście lancetowate, ostro zakończone, piłkowane, błyszczące, jesienią przebarwiają się na żółto. Kwitnie bardzo obficie latem, od połowy lipca do końca sierpnia. Kwiaty kremowe, drobne, ale zebrane w stojące, pokaźne, efektowne grona, słodko pachnące i miododajne.
Preferuje gleby lekkie, wilgotne i kwaśne, najlepiej rośnie w półcieniu, ale znosi pełne słońce, a nawet głęboki cień. Polecana w miejsca niezdatne dla innych roślin. Nawet na takim mokrym, kwaśnym i zacienionym stanowisku orszelina olcholistna 'Hummingbird' będzie dobrze rosnąć i ładnie kwitnąć. Idealna do zacienionych lub leśnych parków, naturalizowanych ogrodów, a także małych ogródków z wilgotną glebą. Jej dużym atutem jest intensywne kwitnienie w okresie letnim, kiedy kwitnie niewiele gatunków. Pięknie pachnie. W pełni mrozoodporna. Dobrze znosi cięcie.

Więcej informacji
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Orszelina olcholistna 'Hummingbird'
Twoja ocena