Realizujemy zamówienia bezpiecznie i planowo

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu do 48h (kompletacja i nadanie). Obsługujemy tylko i wyłącznie zamówienia złożone online lub telefonicznie.

Mydleniec wiechowaty 'Fastigiata'

Koelreuteria paniculata 'Fastigiata'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Koelreuteria paniculata 'Fastigiata'

Mydleniec wiechowaty w odmianie ‘Fastigiata’ to bardzo rzadko spotykana roślina w naszym kraju. Rośnie kolumnowo, wytwarza bardzo zwartą, pionową koronę, która przypominać może tę, charakterystyczną dla dębu w odmianie ‘Fastigiata’. Dorasta do 4 – 6 metrów wysokości, rośnie średnio szybko, roczne przyrosty mieszczą się w granicach 30 – 50 cm. Posiada niskie wymagania glebowe, dzięki czemu może rosnąć w większości miejsc, toleruje duże spektrum poziomu kwasowości gleby, znosi okresowe susze. Do dobrego kwitnienia, które jest największą obok pokroju ozdobą tego drzewa wymaga stanowisk słonecznych lub chociaż półcienistych.

Zastosowania tego mydleńca mogą być różnorakie, najczęściej w Zachodniej Europie stosowany jest do nasadzeń w równych odstępach, nadających przestrzeni uporządkowania, geometryczności. Świetnie nadaje się na niewielkie drzewo alejowe, do obsadzania brzegów zbiorników wodnych. W ogrodach sprawdzi się jako pionowy element większych klombów, przy czym w roli tej góruje nad innymi kolumnowymi odmianami dzięki pięknemu kwitnieniu, czego pozbawione są inne odmiany o takim wzroście. Roślina jest całkowicie mrozoodporna, w trakcie silnych mrozów mogą drzewu podmarzać końcówki pędów, uszkodzenia te są jednak bardzo szybko regenerowane.

Więcej informacji
Pojemnik C2 – okrągły – 2l
Waga sadzonki 2.0000