Realizujemy zamówienia planowo

Kup teraz. Paczki wysyłamy do 48h od poniedziałku do środy aby dotarły do Ciebie przed weekendem. Obsługujemy zamówienia online, telefoniczne i w naszej szkółce.

Modrzew europejski 'Krejci'

Larix decidua 'Krejci'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Paczki wysyłamy od poniedziałku do środy

Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Larix decidua 'Krejci'

Swoje nietypowe cechy odmiana ta zawdzięcza pochodzeniu od czarciej miotły. Została ona z niej wyselekcjonowana w Czechach w roku 1984 przez L. Krejci. Jeśli mowa o nietypowych cechach to trzeba przede wszystkim powiedzieć, że to miniaturowe drzewko zupełnie nie przypomina znanego nam z parków i ogrodów typowego modrzewia europejskiego. Po pierwsze odmiana ta rośnie bardzo wolno, maksymalnie dorasta do 1 m wysokości i to po wielu latach wzrostu. Nie wytwarza też żadnego przewodnika – poskręcane pędy wyrastają z jednego miejsca w różnych kierunkach, w bardzo chaotyczny sposób, co sprawia, że drzewko przypomina naturalne bonsai. To, że roślina została wyselekcjonowana z czarciej miotły odzwierciedla się w jej ulistnieniu – ciemnozielone igły ułożone są w gęstych kępach na całej długości pędów w bardzo nieregularnych odstępach, co nadaje drzewku niesamowity wygląd. Igły jesienią przebarwiają się na ładne, żółte kolory, na zimę zaś opadają, jednakże i wtedy dzięki powykręcany, jasnobrązowym pędom drzewko wygląda bardzo atrakcyjnie.

Ze względu nie powolny wzrost i nieduże wymiary odmiana ta polecana jest zwłaszcza do ogródków skalnych, a jej egzotyczny wygląd stanie się nie lada atrakcją ogrodów japońskich. Oczywiście można go także sadzić w niedużych ogródkach przydomowych, najlepiej jako solitera. Nie jest to odmiana szczególnie wymagająca w uprawie, toleruje większość typowych gleb ogrodowych, choć najlepiej rośnie na glebach żyznych, umiarkowanie wilgotnych, piaszczystych, wapiennych i przepuszczalnych, o lekko kwaśnym pH. Preferuje stanowiska zdecydowanie słoneczne i ciepłe, jest całkowicie mrozoodporna, a także odporna na okresowe susze.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C2 – okrągły – 2l
Waga sadzonki [kg] 2.0000