Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Modrzew eurojapoński 'Grot'

Larix eurolepis 'Grot'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
32,00 zł

Koszt wysyłki: 
paczka do 30kg: 19,50 zł
każda następna: 10,00 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Larix eurolepis 'Grot'

Stożkowata odmiana modrzewia, podobna nieco do ‘Jacobsen’s Pyramid’, ale wykazująca się szerszą koroną w starszym wieku, szczególnie u podstawy. Modrzew ten jest mieszańcem modrzewia europejskiego oraz modrzewia japońskiego, wykazuje mieszane cechy, jednocześnie ta odmiana została wyselekcjonowana ze względu na ciekawy, bardzo przydatny w ogrodnictwie, stożkowaty pokrój. W młodości rośnie bardzo szybko, osiągając przyrosty rzędu 50 cm, tempo wzrostu stabilizuje się na nieco niższym poziomie gdy roślina przekracza 4-5 metrów wysokości.

Docelowo będą to mniej więcej 8-10 metrowe drzewa, które wraz z wiekiem z bardzo wąskiej i strzelistej korony kolumnowej wytwarzają formę stożkowatą. Co ciekawe nawet u dużych egzemplarzy widać wyraźnie pod jak małym kątem pędy boczne wychodzą ku górze, jak w typie fastigiata. Do dobrego wzrostu wymaga gleb przynajmniej średnich, choć nawet na miejscach nieurodzajnych sobie poradzi – trochę więcej czasu zajmie mu wtedy aklimatyzacja. Młode rośliny warto lekko nawozić w pierwszej części sezonu dla lepszego startu. Mimo dosyć sporych rozmiarów oraz wysokiego tempa wzrostu roślina nadaje się nie tylko do dużych ogrodów oraz parków, dzięki koronie znacznie węższej niż u gatunku nie zajmie wiele miejsca nawet w mniejszych ogrodach przydomowych.

Świetnie nadaje się do nasadzeń w niewielkich grupach, ale również wzdłuż traktów pieszych bądź mało uczęszczanych ulic. Zastosowanie modrzewia w zieleni miejskiej bądź w ogrodach położonych w większych miastach wymaga dłuższej analizy, modrzewie należą bowiem do roślin średnio odpornych na warunki miejskie. Pod względem mrozoodporności jednak odmiana ta należy do bardzo odpornych i naszym zdaniem może być bez obaw sadzona na terenie całego kraju.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Zastosowanie ogrody przydomowe, szpalery, zieleń publiczna, aleje, parki, rosnące pojedyńczo (soliter), nasadzenia naturalistycze
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Modrzew eurojapoński 'Grot'
Twoja ocena