Copyright © 2006 – 2022 drzewa.com.pl - Szkółki Konieczko

Przedsprzedaż drzew i krzewów owocowych rozpoczęta

Twoje zamówienie wyślemy po 6 października 2022 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony jest od pogody i kolejności zamówień).
Pozostałe rośliny wysyłamy na bieżąco w ciągu 1-2 dni od poniedziałku do czwartku.

Modrzew amerykański 'Girard's Nana'

Larix laricina 'Girard's Nana'
48,00 zł
W produkcji
Wysyłkę rozpoczynamy od: 1 wrz 2022

Wysokość sadzonki: 80 - 100 cm

Larix laricina 'Girard's Nana'

Odmiana modrzewia amerykańskiego, pochodząca od czarciej miotły znalezionej przez Pete`a Girarda i wprowadzona do obrotu przez jego szkółkę znajdującą się w Genewie (Ohio, USA). Jest także spotykana pod nazwą ‘Girard’s Dwarf’ i ‘Girard’s Witch's Broom’.
Modrzew amerykański ‘Girard’s Nana’ jest karłowym, wolno rosnącym krzewem, rocznie przyrastającym o nie więcej, niż 10-15 cm. Maksymalnie dorasta do 2-3 m wysokości i podobnej szerokości. Jego pokrój jest zbliżony do stożkowego, ale zwykle asymetryczny i nieregularny, czasem zupełnie nieprzewidywalny. Corocznie wiosną roślina wypuszcza wiele młodych, wiotkich przyrostów, które początkowo są skierowane w górę, ale z czasem wyginają się w różnych kierunkach. Pędy są pokryte miękkimi, jasnozielonymi igłami, które jesienią brązowieją, a następnie opadają. Dodatkową ozdobę stanowią czerwone, drobne szyszki, które wiosną pojawiają się na pędach.

Wymagania:
Roślina o dużej tolerancji co do warunków siedliskowych, z powodzeniem można ją uprawiać niemal na każdej glebie, a optymalne warunki obejmują podłoże żyzne, średnio wilgotne, ale przepuszczalne, o odczynie od lekko kwaśnego do obojętnego. Dobrze rośnie w pełnym słońcu i w półcieniu. Jest w pełni mrozoodporny, dobrze znosi nawet bardzo niskie temperatury.

Zastosowanie:
Unikatowy i niepowtarzalny pokrój modrzewia amerykańskiego ‘Girard’s Nana” powoduje, że odmiana najlepiej sprawdza się jako dobrze wyeksponowany samotnik, górujący nad innymi, np. płożącymi roślinami. Nadaje się także do ogrodów skalnych i wrzosowisk. Polecany jest zarówno wielbicielom naturalnego, nieuporządkowanego ogrodu jak i sympatykom symetrii i porządku, jako element przełamujący regularność pozostałych roślin.

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Modrzew amerykański 'Girard's Nana'
Twoja ocena

NASZA OBIETNICA DLA CIEBIE ...

Oferta
Nasze rośliny dostarczamy wyłącznie z naszej szkółki, każda roślina jest wybierana ze względu na jej przydatność, owoce lub piękne atrybuty i ich wartość dla polskiego ogrodu i krajobrazu. Staramy się utrzymywać wyjątkową ich gamę, od rodzimych po niezwykle i rzadko spotykane.

Środowisko

Prowadzimy naszą szkółką na zasadach ekologicznych, wszystkie nasze doniczki, sadzenie, przenoszenie i pielenie są wykonywane ręcznie i używamy kompostu bez torfu, staramy się mieć jak najmniejszy wpływ na naszą planetę i zawsze szukamy sposobów na poprawę.

Jakość

Jakość roślin jest dla nas szczególnie ważna. Kiedy kompletujemy Twoje zamówienie, wybieramy najlepszy możliwy rozmiar i kształt dla gatunku i zawsze sprawdzamy, czy są zdrowe korzenie i szczepy. Bardzo poważnie podchodzimy do zdrowia roślin i regularnie sprawdzamy naszą szkółkę pod kątem oznak szkodników i chorób.

Każda nasz roślina jest opisana i oznaczona paszportem roślin potwierdzającym że rośliny są wolne od agrofagów kwarantannowych.

Obsługa

Mamy wykwalifikowany zespół, który dokłada wszelkich starań, aby nasze rośliny dotarły do ​​Ciebie w jak najlepszym stanie, naszym priorytetem jest dostarczenie inspirującej oferty najwyższej jakości roślin z doskonałą obsługą klienta, niezależnie od tego, czy korzystasz z naszego sklepu internetowego, czy dzwonisz do naszej szkółki.


Jesteśmy zespołem z pasją, który uwielbia to, co robimy i zawsze służymy radą lub odpowiedzią na wszelkie pytania - telefonicznie +48 502 502 103 lub e-mailem drzewa@drzewa.com.pl czy osobiście w naszej szkółce. Nasza szkółka jest otwarta od poniedziałku do soboty.

 

Przewodnik po rozmiarach doniczek

Większość roślin sprzedawanych online przez Szkółki Konieczko pochodzi z doniczek różnej wielkości. Większość rozmiarów doniczek określana jest przez ich pojemność w litrach, z wyjątkiem doniczek o pojemności mniejszej niż 1 litr, które zwykle określa średnica górnej części doniczki.

Poniższa tabela podaje przybliżone wymiary popularnych rozmiarów doniczek, które stosujemy w Szkółka Konieczko. Rozmiary są jedynie orientacyjne, ponieważ dokładne wymiary różnią się w zależności od producenta pojemnika.

Rozmiar doniczki Oznaczenie doniczki Średnica doniczki (góra) Średnica doniczki (podstawa) Wysokość doniczki
9cm P9 9,0 cm 6,0 cm 8,5 cm
11cm P11 11,0 cm
1 litr C1 13,0 cm 10,0 cm 11,0 cm
1,5 litra C1,5
2 litry C2 17,0 cm 12cm 13,0 cm
3 litry C3 19,0 cm 13cm 15,0 cm
4 litry C4 20,0 cm 15,5 cm 16,5 cm
5 litrów C5 22,5 cm 16,5 cm 18,0 cm
7 litrów C7 25,0 cm 19,0 cm 20,0 cm
10 litrów C10 28,0 cm 24,0 cm 22,5 cm
15 litrów C15 33,0 cm 25,5 cm 30,0 cm
20 litrów C20 35,5 cm 27,5 cm 32,5 cm
25 litrów C25 38,5 cm 30,0 cm 35,0 cm
30 litrów C30 41,0 cm 33,0 cm 36,0 cm
40 litrów C40 50,0 cm 35,5 cm 45,0 cm

Uwaga na temat zamawianych roślin

Należy pamiętać:  

  1. Rośliny rozwijają się indywidualnie i dlatego mogą różnić się rozmiarem, kształtem lub kolorem od naszych zdjęć produktów.
  2. W okresie zimowym (od grudnia do marca lub kwietnia) rośliny oferowane w przedsprzedaży, oznacza to że możesz zamówić sadzonki z wysyłką na wiosnę. Przy każdej sadzonce podajemy orientacyjny termin wysyłki.
  3. Wysyłane rośliny są na różnych etapach rozwoju w zależności od sezonu i są wysyłane, na przykład, bez liści, pączkowane lub przycinane.
  4. Wczesną wiosną i późną jesienią niektóre rośliny wysyłane są w formie bezlistnej, jest to jak najbardziej normalna sytuacja w naturze.
  5. Wszystkie nasze rośliny ozdobne są doniczkowane, możesz je sadzić do gruntu przez cały sezon od wiosny do później jesieni. Możesz również roślinę zostawić w doniczce, ale zalecamy przesadzenie do większego pojemnika.
  6. Niektóre drzewa i krzewy owocowe są kopane z gruntu szczególnie te sprzedawane w sezonie jesiennym i wczesnowiosennym. Przy każdej sadzonce informujemy o tym.
  7. Dla bezpieczeństwa roślin, wysyłkę sadzonek prowadzimy od poniedziałku do środy. Dzięki temu unikamy sytuacji że paczka trafi na weekend na magazyn kurierski.
  8. Wysyłka roślin uzależniona jest od warunków atmosferycznych. Zastrzegamy sobie prawo wstrzymania wysyłki w przypadku złej pogody
  9. O dokładnej dacie wysyłki roślin z przedsprzedaży będziemy informowąć każdego klienta telefonicznie lub mailowo. Dokładny termin zależy od pogody i tego czy roślina obudziła się po zimie i jest gotowa na wysyłkę.

Jako eksperci od roślin, chcemy, abyś mógł cieszyć się pełnym rozkwitem i naturalną siłą wzrostu po posadzeniu w ogrodzie. Wystarczy trochę cierpliwości, światła i wody!

Charakterystyka rośliny
Więcej informacji
Nazwa odmiany 'Girard's Nana'
Nazwa łacińska Larix laricina
Nazwa alternatywna 'Girard's Dwarf'
Producent Szkółki Konieczko - Dział ozdobny
Pojemnik C3 – 3l
Waga sadzonki [kg] 3.00 kg
Pokrój nieregularny
Wymagania słoneczne do półcienia, na słońce
Szczepienie szczepione
Styl ogrodu ogrody miejskie, ogrody podmiejskie, ogrody regularne (geometryczne), ogrody nieregularne (swobodne), ogrody formalne, ogrody skalne, ogrody nowoczesne, ogrody japońskie, ogrody chińskie, ogrody amerykańskie
Zastosowanie bonsai, do formowania, doniczki i pojemniki, rosnące pojedynczo (soliter)
Rodzaj gleby piaszczysta, gliniasta, gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna
PH gleby lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2
Tempo wzrostu normalne
Miejsce sadzenia przy ścianach i płotach, balkony, patio i tarasy, rabaty
Docelowa rozpiętość od 2 m do 3 m
Wysokość docelowa od 2 m do 3 m
Barwa liści / igieł jasnozielone
Zapotrzebowanie na wodę średnie
Odporność na mrozy bardzo dobra do -32°C
Walory użytkowe dla ptaków i zwierząt , tlenowe dla środowiska , horiterapeutyczne
Walory ozdobne barwna dekoracyjna kora, ciekawy pokrój, dekoracyjne liście / igły, ozdobne pędy, ozdobne szyszki, przebarwiają się jesienią
Wysokość sadzonki 80 - 100 cm
Wysokość szczepienia 70 - 80 cm
Sposób rozmnażania szczepienie na pniu

Powiązane produkty

Copyright © 2006 – 2022 drzewa.com.pl - Szkółki Konieczko