Metasekwoja chińska 'Schirrman's Nordlicht'

Metasequoia glyptostroboides 'Schirrman's Nordlicht'
49,00 zł
W produkcji

Wysokość sadzonki: 60 - 80 cm

Metasequoia glyptostroboides 'Schirrman's Nordlicht'

Karłowa odmiana o gęstym, zwartym, kulistym pokroju i barwnych igłach. Metasekwoja chińska 'Schirrman's Nordlicht' rocznie przyrasta o 10-15 cm, aby po 10 latach osiągnąć wysokość ok. 1,50 m. Gęsto wyrastające gałęzie nadają roślinie bardzo zwartą strukturę. Odmiana początkowo rośnie w formie kulistej, z czasem może się wypiętrzać, wykształcając przewodnik.
‘Schirrman`s Nordlicht’ charakteryzuje się zmiennym kolorem igieł, które zależy od nasłonecznienia. Jasne przebarwienia widoczne na igłach na stanowisku cienistym mają barwę kremową, w pełnym słońcu natomiast są wyraźnie żółte. Jesienią igły zmieniają barwę na rudobrązową, a następnie opadają wraz z krótkopędami.
Odmiana została wyprowadzona z czarciej miotły znalezionej na metasekwoi chińskiej ‘White Spot’ przed 2005 r. przez Winfrieda Schirrmanna z Schacht-Audorf (Niemcy). Na rynku amerykańskim nosi nazwę “North Lights”.

Wymagania:
Jak wszystkie metasekwoje, 'Schirrman's Nordlicht' najlepiej rośnie na wilgotnych, żyznych glebach i źle znosi suszę. Najlepszym stanowiskiem do jej uprawy jest stanowisko półcieniste, z prześwitującym słońcem. W pełnym słońcu przebarwione części igieł mogą ulegać poparzeniom.
Młode rośliny warto zabezpieczać przed zimą, ponieważ nie są w pełni mrozoodporne. Dorosłe rośliny znoszą nawet bardzo niskie temperatury.

Zastosowanie:
Karłowa roślina, polecana do małych ogrodów i ogrodów skalnych. Dobrze wygląda jako samotnik, świetnie komponuje się z innymi iglakami karłowymi. Z powodzeniem może być uprawiana w donicach i pojemnikach ustawianych na balkonach i tarasach (rośliny w pojemnikach wymagają starannego zabezpieczenia na zimę i regularnego podlewania przez cały sezon wegetacyjny).
Pięknie wyglądają zarówno nisko szczepione, jak i pienne formy metasekwoi chińskiej 'Schirrman's Nordlicht'. Odmiana bardzo dobrze znosi nawet intensywne cięcie, więc może przez wiele lat być traktowana jako miniatura.

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Metasekwoja chińska 'Schirrman's Nordlicht'
Twoja ocena

NASZA OBIETNICA DLA CIEBIE ...

Oferta
Nasze rośliny dostarczamy wyłącznie z naszej szkółki, każda roślina jest wybierana ze względu na jej przydatność, owoce lub piękne atrybuty i ich wartość dla polskiego ogrodu i krajobrazu. Staramy się utrzymywać wyjątkową ich gamę, od rodzimych po niezwykle i rzadko spotykane.

Środowisko

Prowadzimy naszą szkółką na zasadach ekologicznych, wszystkie nasze doniczki, sadzenie, przenoszenie i pielenie są wykonywane ręcznie i używamy kompostu bez torfu, staramy się mieć jak najmniejszy wpływ na naszą planetę i zawsze szukamy sposobów na poprawę.

Jakość

Jakość roślin jest dla nas szczególnie ważna. Kiedy kompletujemy Twoje zamówienie, wybieramy najlepszy możliwy rozmiar i kształt dla gatunku i zawsze sprawdzamy, czy są zdrowe korzenie i szczepy. Bardzo poważnie podchodzimy do zdrowia roślin i regularnie sprawdzamy naszą szkółkę pod kątem oznak szkodników i chorób.

Każda nasz roślina jest opisana i oznaczona paszportem roślin potwierdzającym że rośliny są wolne od agrofagów kwarantannowych.

Obsługa

Mamy wykwalifikowany zespół, który dokłada wszelkich starań, aby nasze rośliny dotarły do ​​Ciebie w jak najlepszym stanie, naszym priorytetem jest dostarczenie inspirującej oferty najwyższej jakości roślin z doskonałą obsługą klienta, niezależnie od tego, czy korzystasz z naszego sklepu internetowego, czy dzwonisz do naszej szkółki.


Jesteśmy zespołem z pasją, który uwielbia to, co robimy i zawsze służymy radą lub odpowiedzią na wszelkie pytania - telefonicznie +48 502 502 103 lub e-mailem drzewa@drzewa.com.pl czy osobiście w naszej szkółce. Nasza szkółka jest otwarta od poniedziałku do soboty.

Przewodnik po rozmiarach doniczek

Większość roślin sprzedawanych online przez Szkółki Konieczko pochodzi z doniczek różnej wielkości. Większość rozmiarów doniczek określana jest przez ich pojemność w litrach, z wyjątkiem doniczek o pojemności mniejszej niż 1 litr, które zwykle określa średnica górnej części doniczki.

Poniższa tabela podaje przybliżone wymiary popularnych rozmiarów doniczek, które stosujemy w Szkółka Konieczko. Rozmiary są jedynie orientacyjne, ponieważ dokładne wymiary różnią się w zależności od producenta pojemnika.

Rozmiar doniczki Oznaczenie doniczki Średnica doniczki (góra) Średnica doniczki (podstawa) Wysokość doniczki
9cm P9 9,0 cm 6,0 cm 8,5 cm
11cm P11 11,0 cm
1 litr C1 13,0 cm 10,0 cm 11,0 cm
1,5 litra C1,5
2 litry C2 17,0 cm 12cm 13,0 cm
3 litry C3 19,0 cm 13cm 15,0 cm
4 litry C4 20,0 cm 15,5 cm 16,5 cm
5 litrów C5 22,5 cm 16,5 cm 18,0 cm
7 litrów C7 25,0 cm 19,0 cm 20,0 cm
10 litrów C10 28,0 cm 24,0 cm 22,5 cm
15 litrów C15 33,0 cm 25,5 cm 30,0 cm
20 litrów C20 35,5 cm 27,5 cm 32,5 cm
25 litrów C25 38,5 cm 30,0 cm 35,0 cm
30 litrów C30 41,0 cm 33,0 cm 36,0 cm
40 litrów C40 50,0 cm 35,5 cm 45,0 cm

 

Uwaga na temat zamawianych roślin

Należy pamiętać:  

  1. Rośliny rozwijają się indywidualnie i dlatego mogą różnić się rozmiarem, kształtem lub kolorem od naszych zdjęć produktów.
  2. W okresie zimowym (od grudnia do marca lub kwietnia) rośliny oferowane w przedsprzedaży, oznacza to że możesz zamówić sadzonki z wysyłką na wiosnę. Przy każdej sadzonce podajemy orientacyjny termin wysyłki.
  3. Wysyłane rośliny są na różnych etapach rozwoju w zależności od sezonu i są wysyłane, na przykład, bez liści, pączkowane lub przycinane.
  4. Wczesną wiosną i późną jesienią niektóre rośliny wysyłane są w formie bezlistnej, jest to jak najbardziej normalna sytuacja w naturze.
  5. Wszystkie nasze rośliny ozdobne są doniczkowane, możesz je sadzić do gruntu przez cały sezon od wiosny do później jesieni. Możesz również roślinę zostawić w doniczce, ale zalecamy przesadzenie do większego pojemnika.
  6. Niektóre drzewa i krzewy owocowe są kopane z gruntu szczególnie te sprzedawane w sezonie jesiennym i wczesnowiosennym. Przy każdej sadzonce informujemy o tym.
  7. Dla bezpieczeństwa roślin, wysyłkę sadzonek prowadzimy od poniedziałku do środy. Dzięki temu unikamy sytuacji że paczka trafi na weekend na magazyn kurierski.
  8. Wysyłka roślin uzależniona jest od warunków atmosferycznych. Zastrzegamy sobie prawo wstrzymania wysyłki w przypadku złej pogody
  9. O dokładnej dacie wysyłki roślin z przedsprzedaży będziemy informowąć każdego klienta telefonicznie lub mailowo. Dokładny termin zależy od pogody i tego czy roślina obudziła się po zimie i jest gotowa na wysyłkę.

Jako eksperci od roślin, chcemy, abyś mógł cieszyć się pełnym rozkwitem i naturalną siłą wzrostu po posadzeniu w ogrodzie. Wystarczy trochę cierpliwości, światła i wody!

Charakterystyka rośliny
Więcej informacji
Nazwa odmiany 'Schirrman's Nordlicht'
Nazwa łacińska Metasequoia glyptostroboides
Pojemnik C3 – 3l
Waga sadzonki [kg] 3.00 kg
Wysokość sadzonki 60 - 80 cm
Wysokość szczepienia 40 - 60 cm
Pokrój kulisty
Wymagania słoneczne do półcienia, na słońce
Szczepienie szczepione na pniu
Styl ogrodu ogrody miejskie, ogrody podmiejskie, małe ogrody, duże ogrody, ogrody regularne (geometryczne), ogrody nieregularne (swobodne), ogrody japońskie, ogrody chińskie
Zastosowanie do doniczki, ogrody miejskie, ogrody orientalne, ogrody przydomowe, ogrody skalne, ogrody wodne i bagienne, pojemniki, rosnące pojedynczo (soliter), wrzosowiska
Rodzaj gleby gliniasta, gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna
PH gleby lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2
Tempo wzrostu normalne
Miejsce sadzenia aleje i szpalery, zielone ekrany, soliter w trawniku , tereny podmokłe, las przy domu
Docelowa rozpiętość od 1 m do 2 m
Wysokość docelowa od 1 m do 2 m
Barwa liści / igieł pstre, dwubarwne liście i obrzeżone
Zapotrzebowanie na wodę wysokie
Odporność na mrozy bardzo dobra do -32°C
Wymagania słoneczne pełne słońce, półcień
Walory użytkowe do gleb kwaśnych
Walory ozdobne barwna dekoracyjna kora, ciekawy pokrój, wielobarwność, dekoracyjne liście / igły, przebarwiają się jesienią
Copyright © 2006 – 2021 drzewa.com.pl - Szkółki Konieczko