Realizujemy zamówienia bezpiecznie i planowo

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu do 48h (kompletacja i nadanie). Obsługujemy tylko i wyłącznie zamówienia złożone online lub telefonicznie.

Okółkowiec czteropłatkowy

Rhodotypos scandens
32,00 zł
W magazynie
Pozostało tylko 25 sztuk

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Pojemnik: C2 – okrągły – 2l

Model: Wys.30-40cm

Rhodotypos scandens

Niewielki krzew występujący naturalnie na Dalekim Wschodzie. U nas niestety rzadko spotykany. Dorasta najwyżej do 1, 5 m wysokości, ale rozrasta się dość szeroko. Cechuje się rozłożystym pokrojem z łukowato wygiętymi pędami. Zarówno liście jak i kwiaty tego gatunku są bardzo dekoracyjne. Liście są podłużnie jajowate, podwójnie piłkowane zielone, o nieco szorstkiej, karbowanej powierzchni tworzonej przez dość głębokie unerwienie. Jesienią zmieniają barwy zwykle na jasnożółte.

Kwiaty są nietypowe o czterech zachodzących na siebie, falujących białych płatkach o średnicy do 5 cm. Pojawiają się pod koniec maja i w czerwcu, a także po raz drugi pod koniec lata. Owoce są czarne i błyszczące, jajowate, wielkości ziarnka grochu, bardzo długo pozostają na krzewie, nawet do zimy. Jest to doskonały krzew do sadzenia pod murami lub płotami bądź też w cieniu większych drzew. Można też z niego tworzyć formowane lub nieformowane żywopłoty bądź sadzić jako element ogrodów orientalnych. Gleba pod uprawę powinna być w miarę żyzna i lekko wilgotna, lekka i bogata w próchnicę. Preferuje stanowiska półcieniste lub ewentualnie słoneczne i jest odporny na mróz.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Wiek sadzonki 3 sezony
Pojemnik C2 – okrągły – 2l
Waga sadzonki 2.0000
Pochodzenie brak info