Wysyłka roślin rozpoczęta

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu 24h.

Kalina japońska 'Watanabe'

Viburnum plicatum 'Watanabe'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży

Koszt wysyłki: 

paczka do 30kg: 19,50 zł
każda następna: 10,00 zł
odbiór osobisty: 0,00 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników.

Viburnum plicatum 'Watanabe'

Dość stara odmiana, wyselekcjonowana w Japonii w 1956 roku przez Japończyka o nazwisku Watanabe, stąd też nazwa tej odmiany. Jest to jedna z piękniejszych odmian kaliny japońskiej o zdecydowanie najdłuższym okresie kwitnienia, który w sprzyjających warunkach może trwać nawet do 4 miesięcy. Kalina nie osiąga zbyt dużych wymiarów, zwykle dorasta do 1, 5 m wysokości i do 2, 5 m szerokości, jest bardzo silnie rozgałęziona, zwarta i gęsta, a jej pędy ułożone są horyzontalnie i lekko opadają ku ziemi tworząc coś na podobieństwo kaskad, szczególnie w okresie kwitnienia. Liście są odwrotnie jajowate, ciemnozielone latem i wiosną, a na jesieni przebarwiające się na szkarłatno czerwone i fioletowe odcienie co daje wspaniały kontrast na tle białych kwiatów.

Kwiaty pojawiają się zwykle już w kwietniu i przeważnie utrzymują się na krzewie aż do września lub do października. Zebrane są w płaskie, nieregularne kwiatostany rozmieszczone wzdłuż pędów. Składają się one z drobnych, zielonkawych kwiatów płodnych i dużych płaskich, białych kwiatów płonych. W odpowiednich warunkach, które nietrudno roślinie zapewnić, krzew też zakwita tak obicie, że niemal całkowicie zostaje przykryty białymi kwiatami i wygląda wówczas niezwykle efektownie, szczególnie na tle ciemnozielonych liści innych roślin. Odmiana ta polecana jest do małych i dużych ogrodów, zarówno jako soliter jak i do sadzenia w grupach. Jest łatwa w uprawie, wystarczą jej przeciętne gleby ogrodowe oraz słoneczne stanowiska, gdyż na takich najlepiej się wybarwia. Dodatkowo jest mrozoodporna i odporna na choroby i szkodniki. Warto mieć ten okaz w swoim ogrodzie!

Więcej informacji
Typ rośliny krzewy liściaste
Pokrój wzniesiony
Tempo wzrostu szybkie
Zapotrzebowanie na wodę średnie
Docelowa rozpiętość od 1m do 2m
Docelowa wysokość od 2m do 3m
Kolor owoców czerwone
Rodzaj owoców ozdobne
Barwa kwiatów białe, beżowe, kremowe
Barwa liści / igieł zielone
Pora kwitnienia późna wiosna
Odporność na mrozy dobra
Wymagania słoneczne pełne słońce, półcień, pełny cień
PH gleby lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2
Rodzaj gleby gliniasta, gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna
Stanowisko cieniste, półcieniste, słoneczne
Zastosowanie do ogrodów przydomowych, ogrody miejskie, zieleń publiczna, parki, doniczki, rośliny do formowania
Walory ozdobne ciekawy pokrój, dekoracyjne owoce, intensywny zapach, dekoracyjne liście, ozdobne kwiaty, przebarwiają się jesienią , obfite kolorowe kwiaty, pachnące kwiaty