Realizujemy zamówienia planowo

Kup teraz. Paczki wysyłamy do 48h od poniedziałku do środy aby dotarły do Ciebie przed weekendem. Obsługujemy zamówienia online, telefoniczne i w naszej szkółce.

Jałowiec sabiński 'Mas'

Juniperus sabina 'Mas'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
14,00 zł
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Paczki wysyłamy od poniedziałku do środy

Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Juniperus sabina 'Mas'

Odmiana o przeróżnych zastosowaniach w aranżacjach ogrodowych. Jest to niewysoki, rozłożysty krzew o średnio szybkim tempie wzrostu, zwykle do 15 cm rocznie, rozrasta się głównie na szerokość. 10 letnie okazy osiągają około 0, 5 m wysokości i do 1, 5 m szerokości, ale docelowo może być to nawet 4 m. Posiada trójkątne łuskowate ulistnienie o barwie szaro lub niebieskozielonej, która wraz z przymrozkami i nastaniem zimowych chłodów, zaczyna nabierać brązowego odcienia. Charakterystyczny pokrój roślina zawdzięcza bocznym pędom, które są lekko wzniesione ku górze i łukowato wygięte. Trzeba też dodać, że w wyższej temperaturze wyraźnie czuć wydzielany przez tę roślinę zapach sabinolu, co jest jej dodatkowym atutem.

Jałowiec sabiński ‘Mas’ może być wykorzystany zarówno do obsadzania rabat jak i ogrodów skalnych bądź też większych powierzchni pod wysokimi drzewami lub krzewami. Przepięknie prezentuje się w towarzystwie zarówno roślin liściastych jak i iglastych. Na rabatach z roślinami liściastymi mogą mu towarzyszyć hortensje ogrodowe, tawułki, bordowe berberysy lub wysokie trawy, natomiast wśród iglaków wybór jest praktycznie nieograniczony. Na skalnikach można obsadzić go dookoła różnymi odmianami rozchodników, rojników lub żurawek. Jest to odmiana o niedużych wymaganiach, bardzo łatwa w uprawie. Dobrze rośnie na glebach suchych, piaszczystych, na stanowiskach słonecznych lub ewentualnie półcienistych.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C2 – okrągły – 2l
Waga sadzonki [kg] 2.0000
Stanowisko cieniste, półcieniste, słoneczne
Zastosowanie ogrody przydomowe, ogrody skalne, ogrody orientalne, ogrody miejskie, pojemniki, rabaty, wrzosowiska, zieleń publiczna, parki, doniczki, na bonsai, do formowania
Rodzaj gleby piaszczysta, gliniasta, gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna
PH gleby kwaśne: pH 5,0 – 6,0, lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2
Tempo wzrostu szybkie
Pochodzenie brak info
Barwa liści / igieł zielone
Zapotrzebowanie na wodę niskie
Odporność na mrozy bardzo dobra
Wymagania słoneczne pełne słońce, półcień, pełny cień
Walory ozdobne zimozielone, ciekawy pokrój, dekoracyjne liście / igły, ozdobne pędy, gęste i wiecznie zielone