Realizujemy zamówienia bezpiecznie i planowo

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu do 48h (kompletacja i nadanie). Obsługujemy tylko i wyłącznie zamówienia złożone online lub telefonicznie.

Jałowiec Pfitzera 'Golden Joy'

Juniperus pfitzeriana 'Golden Joy'
12,00 zł
W magazynie

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Pojemnik: C1,5 – okrągły – 1,5l

Model: Wys. 10-15 cm

Juniperus pfitzeriana 'Golden Joy'

Ładna, nieco kompaktowa odmiana rozłożystego jałowca, o złocistym wybarwieniu igieł, utrzymującym się praktycznie przez cały sezon. Kultywar ten jest łudząco podobny do odmiany ‘Old Gold’, różni się jednak znacznie mniejszymi rozmiarami docelowymi oraz tempem wzrostu. Maksymalnie roślina ta osiąga nieco ponad 1 metr średnicy oraz do 1 metra wysokości. Rośnie wolno, początkowo przybiera sylwetkę okrywową, płożącą, z czasem wypiętrza się ku górze. Posiada bardzo intensywne, złociste wybarwienie pędów, które nie traci na intensywności w okresie zimowym. Jałowiec ten ma niskie wymagania glebowe, może rosnąć nawet na nieurodzajnych glebach, ważne jest jednak aby nie przesychały one na dłuższe okresy. Sadzić należy ten jałowiec w miejscach możliwie słonecznych, sprzyjać to będzie intensywnemu wybarwieniu, pozwoli także na optyczne wyeksponowanie tego jałowca w stosunku do pobliskich roślin.

Jest to roślina, która może spełniać funkcje okrywowe, jednakże do obsadzania większych połaci lepiej zastosować po prostu odmiany szerzej się rozrastające, takie jak ‘Old Gold’ lub ‘Dierks Goldpfitzer’. Odmianę ‘Golden Joy’ należy raczej sadzić pojedynczo, wkomponowaną w niższe partie klombów, złożonych zarówno z roślin iglastych, jak i liściastych. Rzadko, ale jednak zdarzają się w handlu egzemplarze szczepione na wyższym pieńku – te można stosować z powodzeniem w miejscach reprezentacyjnych, przed domem, a w zieleni miejskiej przed urzędami, bankami.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C1,5 – okrągły – 1,5l
Waga sadzonki 1.5000
Typ rośliny krzewy iglaste
Pokrój płożący
Tempo wzrostu szybkie
Zapotrzebowanie na wodę niskie
Barwa liści / igieł żółte
Odporność na mrozy bardzo dobra
Wymagania słoneczne pełne słońce, półcień, pełny cień
PH gleby kwaśne: pH 5,0 – 6,0, lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2
Rodzaj gleby piaszczysta, gliniasta, gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna
Stanowisko cieniste, półcieniste, słoneczne
Zastosowanie ogrody przydomowe, ogrody skalne, ogrody orientalne, ogrody miejskie, pojemniki, rabaty, wrzosowiska, zieleń publiczna, parki, doniczki, na bonsai, do formowania
Walory ozdobne zimozielone, ciekawy pokrój, dekoracyjne liście / igły, ozdobne pędy, gęste i wiecznie zielone