Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Jabłoń niska

Malus pumila
18,50 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30kg
Każda następna paczka zamówienia: 10 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: C2

Model: Wys. 160 - 180 cm

Malus pumila (Mill. )

Jest to gatunek jabłoni, którego naturalne stanowiska można spotkać w południowej Europie m. in. w okolicach Kaukazu. Jak nazwa gatunkowo wskazuje, jest to bardzo niskie drzewko osiągające maksymalnie do 2 m wysokości, czasem bardziej przypomina krzew niż drzewo, z powodu licznych odrostów korzeniowych. Pokrój jabłoni niskiej jest luźny i nieregularny. Liście mają kształt podłużny lub jajowaty, mogą dorastać do 10 cm długości, na brzegach są delikatnie piłkowane, z wierzchu zielone, od spodu jaśniejsze, omszone. Kwiaty pojawiają się wczesną wiosną, są białe, czasem lekko zaróżowione, średniej wielkości, ale za to drzewko kwitnie bardzo obficie. Jabłoń niska znana jest też z wczesnego owocowania, które ma miejsce od końca lata do początków jesieni.

Owoce są drobne, średnicy do 2 cm, żółte z czerwonym rumieńcem, raczej nie do zjedzenia na surowo, jednak jak w przypadku większości jabłoni rajskich można je wykorzystać do różnych przetworów. Z jabłoni niskiej wyselekcjonowano bardzo wiele odmian odznaczających się wieloma ciekawymi cechami. Wiele z nich wykorzystuje się obecnie jako podkładki do szczepienia szlachetnych odmian owocowych np. popularne odmiany M9 i M26. Takie podkładki cenne są przede wszystkim ze względu na słabą siłę wzrostu, co pozwala otrzymać niskopienne drzewka owocowe, obecnie bardzo popularne w sadownictwie. Pod względem uprawy, jest to jeden z najmniej wymagających gatunków, rośnie dobrze na każdej przeciętnej i umiarkowanie wilgotnej glebie ogrodowej, na stanowiskach słonecznych. Jest również całkowicie mrozoodporny.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Jabłoń niska
Twoja ocena