Realizujemy zamówienia bezpiecznie i planowo

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu do 48h (kompletacja i nadanie). Obsługujemy tylko i wyłącznie zamówienia złożone online lub telefonicznie.

Jabłoń niska

Malus pumila
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
23,50 zł
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Malus pumila (Mill. )

Jest to gatunek jabłoni, którego naturalne stanowiska można spotkać w południowej Europie m. in. w okolicach Kaukazu. Jak nazwa gatunkowo wskazuje, jest to bardzo niskie drzewko osiągające maksymalnie do 2 m wysokości, czasem bardziej przypomina krzew niż drzewo, z powodu licznych odrostów korzeniowych. Pokrój jabłoni niskiej jest luźny i nieregularny. Liście mają kształt podłużny lub jajowaty, mogą dorastać do 10 cm długości, na brzegach są delikatnie piłkowane, z wierzchu zielone, od spodu jaśniejsze, omszone. Kwiaty pojawiają się wczesną wiosną, są białe, czasem lekko zaróżowione, średniej wielkości, ale za to drzewko kwitnie bardzo obficie. Jabłoń niska znana jest też z wczesnego owocowania, które ma miejsce od końca lata do początków jesieni.

Owoce są drobne, średnicy do 2 cm, żółte z czerwonym rumieńcem, raczej nie do zjedzenia na surowo, jednak jak w przypadku większości jabłoni rajskich można je wykorzystać do różnych przetworów. Z jabłoni niskiej wyselekcjonowano bardzo wiele odmian odznaczających się wieloma ciekawymi cechami. Wiele z nich wykorzystuje się obecnie jako podkładki do szczepienia szlachetnych odmian owocowych np. popularne odmiany M9 i M26. Takie podkładki cenne są przede wszystkim ze względu na słabą siłę wzrostu, co pozwala otrzymać niskopienne drzewka owocowe, obecnie bardzo popularne w sadownictwie. Pod względem uprawy, jest to jeden z najmniej wymagających gatunków, rośnie dobrze na każdej przeciętnej i umiarkowanie wilgotnej glebie ogrodowej, na stanowiskach słonecznych. Jest również całkowicie mrozoodporny.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C2 – okrągły – 2l
Waga sadzonki 2.0000
Pokrój wzniesiony
Zapotrzebowanie na wodę średnie
Docelowa rozpiętość od 3m do 4m
Docelowa wysokość od 3m do 4m
Pochodzenie brak info
Rodzaj owoców jadalne, ozdobne
Intensywność zapachu kwiatów lekko pachnące
Barwa liści / igieł zielone
Pora kwitnienia wczesna wiosna
Odporność na mrozy dobra
Wymagania słoneczne pełne słońce, półcień
PH gleby lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2
Rodzaj gleby gliniasta, gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna
Stanowisko półcieniste, słoneczne
Zastosowanie ogrody przydomowe, ogrody miejskie, zieleń publiczna, parki, rosnące pojedyńczo (soliter), owoce deserowe, owoce do mrożenia, owoce na nalewki, owoce na przetwory, owoce na soki, owoce na wino, do formowania
Walory użytkowe dla ptaków i zwierząt , tlenowe dla środowiska , witalne , horiterapełtyczne
Walory ozdobne dekoracyjne owoce, wielobarwność, ozdobne kwiaty, przebarwiają się jesienią