Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Hortensja ogrodowa 'Mirai'

Hydrangea macrophylla 'Mirai'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży

Koszt wysyłki: 
paczka do 30kg: 19,50 zł
każda następna: 10,00 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Hydrangea macrophylla 'Mirai'


Niezwykła odmiana o bardzo cennych i rzadkich walorach ozdobnych oraz bardzo długim okresie kwitnienia. Dorasta do 1 m wysokości i szerokości i charakteryzuje się zwartym i gęstym pokrojem. Ozdobne są nie tylko jej kwiaty ale i liście, które przez cały sezon mają bardzo atrakcyjne kolory – bordowy z brązem i domieszką zieleni, mają podłużno-owalny kształt i są drobno piłkowane na brzegach, zewnętrzna strona blaszki często jest lekko lśniąca. Największą jednak ozdobą tej hortensji są kwiaty o niepowtarzalnym dwukolorowym ubarwieniu. Pojawiają się one już w czerwcu i pozostają na krzewie do końca września, a nieraz nawet dłużej. Kwiatostany umiejscowione na końcach pędów są duże, bardzo obfite, pełne, o kulistym kształcie, pojedyncze kwiaty są czteropłatkowe, a ich płatki białe z karminowym lub purpurowym marginesem.

Kwiatostany występują na krzewie bardzo obficie, a w połączeniu z ciemnym tłem liści dają piorunujący efekt. Hortensję tę można uprawiać w dużych i małych ogrodach, najlepiej w dobrze wyeksponowanych miejscach, jednak nadaje się ona również do uprawy pojemnikowej w dużych donicach, które można umieścić na balkonach lub tarasach. Niestety w chłodniejszych rejonach kraju zimą hortensja może przemarzać, dlatego wymaga ona dobrego okrycia szczególnie u podstawy. Co ciekawe kwitnie ona zarówno na starych jak i na nowych pędach, dlatego nie musimy obawiać się, że pąki przemarzą zimą i roślina nie zakwitnie. Podobnie jak inne hortensje preferuje stanowiska słoneczne lub półcieniste, ciepłe i osłonięte od wiatru. Gleba pod uprawę powinna być żyzna, próchniczna, przepuszczalna i lekko kwaśna oraz stale umiarkowanie wilgotna.


Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Hortensja ogrodowa 'Mirai'
Twoja ocena