Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Głóg Maxymowicza

Crataegus maximowiczii
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
28,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30kg
Każda następna paczka zamówienia: 10 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Crataegus maximowiczii

Krzew lub niskie zwarte drzewo, dorastające do 7 m wysokości, rosnącym w formie stożkowatej, o jasnoszarej korowinie pnia i konarów. Gałązki jasnoszare, prawie bez cierni lub pokryte nielicznymi cierniami, długości do 3 cm. Liście szerokojajowate lub nieco rombowate, czasem prawie okrągłe w zarysie, płytko klapowane, długości do 6 cm i szerokości do około 3 cm, górą ciemnozielone, spodem są gęsto białawo omszone, dość podobnie jak u jarzębu mącznego, jesienią przebarwiają się na czerwono lub czerwono-pomarańczowo. Kwiaty białe, średnicy około 1 cm, zebrane w dość gęste kwiatostany średnicy do 5 cm, kwitnie na przełomie maja i czerwca. Owoce średnicy około 1 cm, niedojrzałe żółto-czerwone, po dojrzeniu ciemnoczerwone lub czerwonobrązowe. Gatunek ten pochodzi z Mandżurii, Korei Północnej, północnej Japonii, Rosji (wschodnia Syberia, Daleki Wschód, Sachalin) oraz z Mongolii, gdzie występuje w lasach mieszanych i na ich obrzeżach, oraz na przydrożach i nad rzekami, na wyżynach i w niższych położeniach górskich.

Uprawa i zastosowanie:

Głóg ten należy sadzić w miejscach słonecznych, na glebach umiarkowanie wilgotnych lub nieznacznie przesychających. Liście bardzo ładnie przebarwiają się w jesieni na żywoczerwony kolor, który ładnie kontrastuje z jasnoszarą korowiną. Dekoracyjne drzewo parkowe i do większych ogrodów, do stosowania pojedynczo jak i do nasadzeń w grupach. Nadaje się również na żywopłoty.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Głóg Maxymowicza
Twoja ocena