Glicynia chińska 'Prolific'

Wisteria sinensis 'Prolific'
Niedostępny

Wisteria sinensis 'Prolific'

Jest to przepiękne pnącze, które zostało wyhodowane w Holandii i obecnie jest jedną z najatrakcyjniejszych roślin ogrodowych. Dorasta do 6-10 m wysokości, a przy tym cechuje się bardzo szybkim wzrostem, może przyrastać nawet 2 m rocznie. Rośliny wyhodowane przez sadzonkowanie kwitną już nawet 2 lata po posadzeniu, stąd warto posadzić ją w ogrodzie gdy chcemy uzyskać szybki efekt dekoracyjny. A jest to naprawdę powalający efekt! Roślina kwitnie zwykle na przełomie maja i kwietnia wraz z rozwojem liści lub tuż przed nimi. Liście są złożone zwykle z 11 owalnych, całobrzegich listków, które wczesną wiosną są brązowo zielone, a później ciemnozielone. Kwiaty mają charakter motylkowaty i piękny fioletowo niebieski kolor, zebrane są w długie, gęste, groniaste kwiatostany, które nierzadko mierzą nawet do 30 cm długości!

Czasem zdarza się, że glicynia ta powtarza kwitnienie w sierpniu, choć wówczas nie kwitnie już tak obficie. Odmianę tę najlepiej sadzić koło silnych podpór takich jak pergole, drewniane kratownice, metalowe słupki lub altany. Rosnąc owija się ona wokół nich przeciwnie do wskazówek zegara. Ponieważ odmiana ‘Prolific’ charakteryzuje się dość zwartą budową nadaje się ona znakomicie nawet do małych ogrodów. Jest to roślina wytrzymała na różne warunki klimatyczne. Młode rośliny lepiej jest okryć u podstawy na zimę, natomiast starsze są już bardziej mrozoodporne i raczej nie wymagają okrywania. Ponieważ mają one silnie rozbudowany system korzeniowy więc po przyjęciu się w danym miejscu praktycznie nie wymagają podlewania. Najlepiej sadzić je w miejscach ciepłych, osłoniętych i słonecznych, na glebie żyznej, przepuszczalnej i umiarkowanie wilgotnej. Odpowiednie cięcie przyspieszy kwitnienie, a także jego obfitość.

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Glicynia chińska 'Prolific'
Twoja ocena

NASZA OBIETNICA DLA CIEBIE ...

Oferta
Nasze rośliny dostarczamy wyłącznie z naszej szkółki, każda roślina jest wybierana ze względu na jej przydatność, owoce lub piękne atrybuty i ich wartość dla polskiego ogrodu i krajobrazu. Staramy się utrzymywać wyjątkową ich gamę, od rodzimych po niezwykle i rzadko spotykane.

Środowisko

Prowadzimy naszą szkółką na zasadach ekologicznych, wszystkie nasze doniczki, sadzenie, przenoszenie i pielenie są wykonywane ręcznie i używamy kompostu bez torfu, staramy się mieć jak najmniejszy wpływ na naszą planetę i zawsze szukamy sposobów na poprawę.

Jakość

Jakość roślin jest dla nas szczególnie ważna. Kiedy kompletujemy Twoje zamówienie, wybieramy najlepszy możliwy rozmiar i kształt dla gatunku i zawsze sprawdzamy, czy są zdrowe korzenie i szczepy. Bardzo poważnie podchodzimy do zdrowia roślin i regularnie sprawdzamy naszą szkółkę pod kątem oznak szkodników i chorób.

Każda nasz roślina jest opisana i oznaczona paszportem roślin potwierdzającym że rośliny są wolne od agrofagów kwarantannowych.

Obsługa

Mamy wykwalifikowany zespół, który dokłada wszelkich starań, aby nasze rośliny dotarły do ​​Ciebie w jak najlepszym stanie, naszym priorytetem jest dostarczenie inspirującej oferty najwyższej jakości roślin z doskonałą obsługą klienta, niezależnie od tego, czy korzystasz z naszego sklepu internetowego, czy dzwonisz do naszej szkółki.


Jesteśmy zespołem z pasją, który uwielbia to, co robimy i zawsze służymy radą lub odpowiedzią na wszelkie pytania - telefonicznie +48 502 502 103 lub e-mailem drzewa@drzewa.com.pl czy osobiście w naszej szkółce. Nasza szkółka jest otwarta od poniedziałku do soboty.

 

Przewodnik po rozmiarach doniczek

Większość roślin sprzedawanych online przez Szkółki Konieczko pochodzi z doniczek różnej wielkości. Większość rozmiarów doniczek określana jest przez ich pojemność w litrach, z wyjątkiem doniczek o pojemności mniejszej niż 1 litr, które zwykle określa średnica górnej części doniczki.

Poniższa tabela podaje przybliżone wymiary popularnych rozmiarów doniczek, które stosujemy w Szkółka Konieczko. Rozmiary są jedynie orientacyjne, ponieważ dokładne wymiary różnią się w zależności od producenta pojemnika.

Rozmiar doniczki Oznaczenie doniczki Średnica doniczki (góra) Średnica doniczki (podstawa) Wysokość doniczki
9cm P9 9,0 cm 6,0 cm 8,5 cm
11cm P11 11,0 cm
1 litr C1 13,0 cm 10,0 cm 11,0 cm
1,5 litra C1,5
2 litry C2 17,0 cm 12cm 13,0 cm
3 litry C3 19,0 cm 13cm 15,0 cm
4 litry C4 20,0 cm 15,5 cm 16,5 cm
5 litrów C5 22,5 cm 16,5 cm 18,0 cm
7 litrów C7 25,0 cm 19,0 cm 20,0 cm
10 litrów C10 28,0 cm 24,0 cm 22,5 cm
15 litrów C15 33,0 cm 25,5 cm 30,0 cm
20 litrów C20 35,5 cm 27,5 cm 32,5 cm
25 litrów C25 38,5 cm 30,0 cm 35,0 cm
30 litrów C30 41,0 cm 33,0 cm 36,0 cm
40 litrów C40 50,0 cm 35,5 cm 45,0 cm

Uwaga na temat zamawianych roślin

Należy pamiętać:  

  1. Rośliny rozwijają się indywidualnie i dlatego mogą różnić się rozmiarem, kształtem lub kolorem od naszych zdjęć produktów.
  2. W okresie zimowym (od grudnia do marca lub kwietnia) rośliny oferowane w przedsprzedaży, oznacza to że możesz zamówić sadzonki z wysyłką na wiosnę. Przy każdej sadzonce podajemy orientacyjny termin wysyłki.
  3. Wysyłane rośliny są na różnych etapach rozwoju w zależności od sezonu i są wysyłane, na przykład, bez liści, pączkowane lub przycinane.
  4. Wczesną wiosną i późną jesienią niektóre rośliny wysyłane są w formie bezlistnej, jest to jak najbardziej normalna sytuacja w naturze.
  5. Wszystkie nasze rośliny ozdobne są doniczkowane, możesz je sadzić do gruntu przez cały sezon od wiosny do później jesieni. Możesz również roślinę zostawić w doniczce, ale zalecamy przesadzenie do większego pojemnika.
  6. Niektóre drzewa i krzewy owocowe są kopane z gruntu szczególnie te sprzedawane w sezonie jesiennym i wczesnowiosennym. Przy każdej sadzonce informujemy o tym.
  7. Dla bezpieczeństwa roślin, wysyłkę sadzonek prowadzimy od poniedziałku do środy. Dzięki temu unikamy sytuacji że paczka trafi na weekend na magazyn kurierski.
  8. Wysyłka roślin uzależniona jest od warunków atmosferycznych. Zastrzegamy sobie prawo wstrzymania wysyłki w przypadku złej pogody
  9. O dokładnej dacie wysyłki roślin z przedsprzedaży będziemy informowąć każdego klienta telefonicznie lub mailowo. Dokładny termin zależy od pogody i tego czy roślina obudziła się po zimie i jest gotowa na wysyłkę.

Jako eksperci od roślin, chcemy, abyś mógł cieszyć się pełnym rozkwitem i naturalną siłą wzrostu po posadzeniu w ogrodzie. Wystarczy trochę cierpliwości, światła i wody!

Charakterystyka rośliny
Więcej informacji
Nazwa odmiany 'Prolific'
Nazwa łacińska Wisteria sinensis
Producent Szkółki Konieczko - Dział ozdobny
Pojemnik C2 – 2l
Status produktu Niedostępny
Waga sadzonki [kg] 1.80 kg
Pokrój zwisający
Wymagania słoneczne do cienia, do półcienia, na słońce
Szczepienie nieszczepione
Zastosowanie na balkon, do doniczki, ogrody miejskie, ogrody orientalne, ogrody przydomowe, ogrody skalne, parki, pnącza na pergole, pnącza na ściany, przy ścianach, zieleń publiczna, zielone dachy
Styl ogrodu ogrody podmiejskie, małe ogrody, ogrody regularne (geometryczne), ogrody nieregularne (swobodne), ogrody skalne, ogrody chińskie, ogrody angielskie
PH gleby lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2
Tempo wzrostu normalne
Sposób rozmnażania sadzonki ukorzeniane
Zapotrzebowanie na wodę średnie
Barwa liści / igieł zielone
Pora kwitnienia wczesna wiosna
Wymagania słoneczne pełne słońce, półcień, pełny cień
Walory użytkowe dla ptaków i zwierząt , tlenowe dla środowiska
Walory ozdobne dekoracyjne liście, ozdobne kwiaty, przebarwiają się jesienią, obfite kolorowe kwiaty, bardzo długie kwitnienie, kwitnie w cieniu
Miejsce sadzenia skalniak i mini ogród, pergole, kratownice, przy ścianach i płotach, balkony i donice, patio i pojemniki, rabaty , pokrycie powierzchni, nasypy i skarpy
Copyright © 2006 – 2021 drzewa.com.pl - Szkółki Konieczko