Realizujemy zamówienia planowo

Kup teraz. Paczki wysyłamy do 48h od poniedziałku do środy aby dotarły do Ciebie przed weekendem. Obsługujemy zamówienia online, telefoniczne i w naszej szkółce.

Glediczja trójcierniowa 'Goofy'

Gleditsia triacanthos 'Goofy'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Paczki wysyłamy od poniedziałku do środy

Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Gleditsia triacanthos 'Goofy'


Dziwacznie wyglądająca na pierwszy rzut oka odmiana glediczji, której cechy czynią ją jednak drzewem bardzo interesującym i przydatnym w ogrodnictwie. Wyróżnia się nieregularnym, bardzo rzadkim, luźnym pokrojem – raczej zawsze wyprostowany główny pień rozgałęzia się rzadko, a odchodzące od niego gałęzie są wiotkie i słabo rozgałęzione. Pędy pokryte skupiskami drobnych listków, wyrastających jakby w pęczkach i w niczym prawie nie przypominających typowych liści tego gatunku. Drzewo to cenione jest głównie za ciekawy, nieco rachityczny wygląd, który jednak w określonych kompozycjach okazuje się dużą zaletą. Glediczja ma niskie wymagania glebowe, toleruje bardzo słabe gleby, a zadomowione osobniki świetnie znoszą suszę.

Gatunek ten żyje w symbiozie z bakteriami wiążącymi azot, który jest pobierany przez glediczję, a niedostępny dla innych gatunków spoza rodziny bobowatych. Drzewko to jest także odporne na zanieczyszczenia gleby oraz powietrza, świetnie nadaje się do obsadzania reprezentacyjnych miejsc na terenie zieleni miejskiej. W ogrodach sprawdzi się w towarzystwie równie oryginalnych odmian, na przykład klonów palmowych czy roślin takich jak jesion wyniosły ‘Crispa’ lub kasztanowiec zwyczajny ‘Monstrosa’. Drzewo do dorasta do 3 – 4 metrów po wielu latach uprawy, zmieści się więc w mniejszych ogrodach, można także próbować uprawy w dużych pojemnikach. Młode sadzonki mogą cierpieć podczas bardzo surowych zim, ale drzewa o wysokości 1 – 2 metrów są już w pełni mrozoodporne.


Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Waga sadzonki [kg] 1.8000
Pokrój wzniesiony
Stanowisko cieniste, półcieniste, słoneczne
Zastosowanie ogrody przydomowe, ogrody miejskie, szpalery, wrzosowiska, zieleń publiczna, parki, rosnące pojedyńczo (soliter), do formowania
Rodzaj gleby gliniasta, gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna
PH gleby lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2
Tempo wzrostu szybkie
Docelowa rozpiętość od 3m do 5m
Docelowa wysokość od 3m do 5m
Pochodzenie brak info
Barwa liści / igieł zielone
Zapotrzebowanie na wodę średnie
Odporność na mrozy dobra
Wymagania słoneczne pełne słońce, półcień
Walory ozdobne barwna dekoracyjna kora, ciekawy pokrój, dekoracyjne liście, kolczaste lub cierniste, ozdobne pędy