Rozpoczęliśmy wysyłkę roślin. Więcej informacji znajdziesz tutaj: Szczegóły wysyłki

Cedrzyniec kalifornijski 'Aureovariegata'

Calocedrus decurrens 'Aureovariegata'
Ocena:
36,00 zł
W produkcji

Calocedrus decurrens 'Aureovariegata'


Cedrzyniec uchodzi, nie do końca słusznie, za roślinę trudną do utrzymania w warunkach klimatycznych Polski. W tym miejscu prezentujemy Państwu odmianę złoto-pstrą tego drzewa, ‘Aureovariegata’. Rośnie ona nieco wolniej od gatunku, dłużej również utrzymuje pokrój krzewiasty, ale w dłuższej perspektywie czasowej formuje piękną szeroko stożkowatą koronę, osadzoną na pojedynczym, silnym pniu. Cedrzyniec w tej odmianie robi o wiele większe wrażenie od innych pstrych iglaków, w tym żywotników, za sprawą swoistego, łopatkowatego ułożenia igieł na pędach. Dzięki temu fragmenty wybarwione na kolor cytrynowy są doskonale widoczne na żywej zieleni pozostałych pędów.

Cedrzyńce nie mają wysokich wymagań co do żyzności gleby, w której rosną. Bardziej niż żyzność liczy się stała, umiarkowana wilgotność podłoża oraz delikatnie kwaśny odczyn. Stanowiska słoneczne lub półcieniste to idealne miejsce dla tego drzewka. Nie jest prawdą, że jest to gatunek bardzo wrażliwy na mrozy, ponieważ znane są osobniki rosnące zarówno w placówkach naukowych, jak i w prywatnych ogrodach w centralnej oraz północno-wschodniej Polsce, gdzie nie cierpią nawet od srogich mrozów. Nie mniej jednak młode okazy, szczególnie poniżej 1 metra wysokości zalecamy okrywać włókniną na zimę, a przy sadzeniu radzimy unikać miejsc bardzo wietrznych. W ogrodzie cedrzyńce mogą z powodzeniem zastępować żywotniki, mogą także tworzyć bardzo ładne, naturalistyczne grupy wraz z żywotnikiem olbrzymim, cisem czy kryptomerią. Cedrzyniec może bardzo dobrze rozwijać się wśród rzadkich zadrzewień starych sosen, w środowiskach gdzie stale panuje lekkie zacienienie.


Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Cedrzyniec kalifornijski 'Aureovariegata'
Twoja ocena

NASZA OBIETNICA DLA CIEBIE ...

Oferta
Nasze rośliny dostarczamy wyłącznie z naszej szkółki, każda roślina jest wybierana ze względu na jej przydatność, owoce lub piękne atrybuty i ich wartość dla polskiego ogrodu i krajobrazu. Staramy się utrzymywać wyjątkową ich gamę, od rodzimych po niezwykle i rzadko spotykane.

Środowisko

Prowadzimy naszą szkółką na zasadach ekologicznych, wszystkie nasze doniczki, sadzenie, przenoszenie i pielenie są wykonywane ręcznie i używamy kompostu bez torfu, staramy się mieć jak najmniejszy wpływ na naszą planetę i zawsze szukamy sposobów na poprawę.

Jakość

Jakość roślin jest dla nas szczególnie ważna. Kiedy kompletujemy Twoje zamówienie, wybieramy najlepszy możliwy rozmiar i kształt dla gatunku i zawsze sprawdzamy, czy są zdrowe korzenie i szczepy. Bardzo poważnie podchodzimy do zdrowia roślin i regularnie sprawdzamy naszą szkółkę pod kątem oznak szkodników i chorób.

Każda nasz roślina jest opisana i oznaczona paszportem roślin potwierdzającym że rośliny są wolne od agrofagów kwarantannowych.

Obsługa

Mamy wykwalifikowany zespół, który dokłada wszelkich starań, aby nasze rośliny dotarły do ​​Ciebie w jak najlepszym stanie, naszym priorytetem jest dostarczenie inspirującej oferty najwyższej jakości roślin z doskonałą obsługą klienta, niezależnie od tego, czy korzystasz z naszego sklepu internetowego, czy dzwonisz do naszej szkółki.


Jesteśmy zespołem z pasją, który uwielbia to, co robimy i zawsze służymy radą lub odpowiedzią na wszelkie pytania - telefonicznie (+48) 501 466 773 lub e-mailem drzewa@drzewa.com.pl czy osobiście w naszej szkółce. Nasza szkółka jest otwarta od poniedziałku do soboty.

Przewodnik po rozmiarach doniczek

Większość roślin sprzedawanych online przez Szkółki Konieczko pochodzi z doniczek różnej wielkości. Większość rozmiarów doniczek określana jest przez ich pojemność w litrach, z wyjątkiem doniczek o pojemności mniejszej niż 1 litr, które zwykle określa średnica górnej części doniczki.

Poniższa tabela podaje przybliżone wymiary popularnych rozmiarów doniczek, które stosujemy w Szkółka Konieczko. Rozmiary są jedynie orientacyjne, ponieważ dokładne wymiary różnią się w zależności od producenta pojemnika.

Rozmiar doniczki Oznaczenie doniczki Średnica doniczki (góra) Średnica doniczki (podstawa) Wysokość doniczki
9cm P9 9,0 cm 6,0 cm 8,5 cm
11cm P11 11,0 cm
1 litr C1 13,0 cm 10,0 cm 11,0 cm
1,5 litra C1,5
2 litry C2 17,0 cm 12cm 13,0 cm
3 litry C3 19,0 cm 13cm 15,0 cm
4 litry C4 20,0 cm 15,5 cm 16,5 cm
5 litrów C5 22,5 cm 16,5 cm 18,0 cm
7 litrów C7 25,0 cm 19,0 cm 20,0 cm
10 litrów C10 28,0 cm 24,0 cm 22,5 cm
15 litrów C15 33,0 cm 25,5 cm 30,0 cm
20 litrów C20 35,5 cm 27,5 cm 32,5 cm
25 litrów C25 38,5 cm 30,0 cm 35,0 cm
30 litrów C30 41,0 cm 33,0 cm 36,0 cm
40 litrów C40 50,0 cm 35,5 cm 45,0 cm

 

Uwaga na temat zamawianych roślin

Należy pamiętać:  

  1. Rośliny rozwijają się indywidualnie i dlatego mogą różnić się rozmiarem, kształtem lub kolorem od naszych zdjęć produktów.
  2. W okresie zimowym (od grudnia do marca lub kwietnia) rośliny oferowane w przedsprzedaży, oznacza to że możesz zamówić sadzonki z wysyłką na wiosnę. Przy każdej sadzonce podajemy orientacyjny termin wysyłki.
  3. Wysyłane rośliny są na różnych etapach rozwoju w zależności od sezonu i są wysyłane, na przykład, bez liści, pączkowane lub przycinane.
  4. Wczesną wiosną i późną jesienią niektóre rośliny wysyłane są w formie bezlistnej, jest to jak najbardziej normalna sytuacja w naturze.
  5. Wszystkie nasze rośliny ozdobne są doniczkowane, możesz je sadzić do gruntu przez cały sezon od wiosny do później jesieni. Możesz również roślinę zostawić w doniczce, ale zalecamy przesadzenie do większego pojemnika.
  6. Niektóre drzewa i krzewy owocowe są kopane z gruntu szczególnie te sprzedawane w sezonie jesiennym i wczesnowiosennym. Przy każdej sadzonce informujemy o tym.
  7. Dla bezpieczeństwa roślin, wysyłkę sadzonek prowadzimy od poniedziałku do środy. Dzięki temu unikamy sytuacji że paczka trafi na weekend na magazyn kurierski.
  8. Wysyłka roślin uzależniona jest od warunków atmosferycznych. Zastrzegamy sobie prawo wstrzymania wysyłki w przypadku złej pogody
  9. O dokładnej dacie wysyłki roślin z przedsprzedaży będziemy informowąć każdego klienta telefonicznie lub mailowo. Dokładny termin zależy od pogody i tego czy roślina obudziła się po zimie i jest gotowa na wysyłkę.

Jako eksperci od roślin, chcemy, abyś mógł cieszyć się pełnym rozkwitem i naturalną siłą wzrostu po posadzeniu w ogrodzie. Wystarczy trochę cierpliwości, światła i wody!

Charakterystyka rośliny
Więcej informacji
Nazwa odmiany 'Aureovariegata'
Nazwa łacińska Calocedrus decurrens
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C2 – 2l
Waga sadzonki [kg] 2.00 kg
Pokrój wzniesiony
Wymagania słoneczne do półcienia, na słońce
Szczepienie szczepione
Zastosowanie ogrody przydomowe, parki
Styl ogrodu ogrody podmiejskie, duże ogrody, ogrody regularne (geometryczne), ogrody nieregularne (swobodne), ogrody leśne
Rodzaj gleby gliniasta, gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, żyzna
PH gleby lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2
Tempo wzrostu normalne
Zapotrzebowanie na wodę średnie
Docelowa rozpiętość od 3 m do 4 m
Docelowa wysokość od 5 m do 10 m
Barwa liści / igieł pstre, dwubarwne liście i obrzeżone
Pora kwitnienia wiosna
Odporność na mrozy ograniczona -do 12°C
Wymagania słoneczne pełne słońce, półcień
Walory użytkowe dla ptaków i zwierząt , tlenowe dla środowiska
Walory ozdobne zimozielone, barwna dekoracyjna kora, ciekawy pokrój, dekoracyjne liście / igły, ozdobne pędy, ozdobne szyszki
Miejsce sadzenia aleje i szpalery, zielone ekrany, soliter w trawniku , las przy domu
Copyright © 2006 – 2020 drzewa.com.pl - Szkółki Konieczko