Copyright © 2006 – 2022 drzewa.com.pl - Szkółki Konieczko

Brzoza (Betula glandulifera)

Betula glandulifera
35,00 zł
Wyprzedane

Betula glandulifera

Jest to północna forma brzozy drobnej (b. pumila), charakteryzująca się gruczołkowatą powierzchnią liści, które są tylko nieznacznie omszone, podczas gdy u formy południowej liście są pozbawione gruczołków żywicznych i są bardziej omszone. Gatunek ten rośnie krzewiasto, dorasta przeciętnie do około 1, 5 m (czasem do 3-4 m) wysokości, gałęzie są wzniesione. Pokrojem i korowiną (która jest gładka, brązowa lub szarobrązowa z jasnymi poziomymi przetchlinkami) przypomina młode olsze. Występuje w Kandzie i północnych stanach USA, na bagnach, torfowiskach i obszarach zalewanych przez wodę, lub na ich obrzeżach, często rosnąc wraz z modrzewiem amerykańskim, który jest drzewem pionierskim na tych siedliskach. Posiada drobne, ale dość grube liście o krótkim ogonku, zaokrąglone lub odwrotnie jajowate, o zaokrąglonej nasadzie i grubo ząbkowane, długości do 3 cm, ciemnozielone na górnej stronie, od spodu zwykle sine, przebarwiające się na żółty, pomarańczowy lub żółto-czerwony kolor w jesieni. Kwiatostany męskie, kotkowate, żółte, wzniesione lub nieco zwisające, ustawione zwykle na końcach pędów, żeńskie wąskie, nieco krótsze, czerwonawe, szyszeczkowate i wzniesione, ustawione na bocznych krótkopędach. Owocostany cylindryczne, długości około 1, 5 cm.

Uprawa i zastosowanie:

Preferuje stanowiska słoneczne lub lekko ocienione i wilgotne gleby o odczynie obojętnym lub kwaśnym, choć toleruje także nieco zasadowy. Gatunek odporny na mrozy i dobrze rośnie na glebach słabo przepuszczalnych i słabo napowietrzonych, co jest jego niewątpliwym atutem, nie toleruje jednak gleb przesychających i zasolenia gleby. Interesujący gatunek brzozy, która rośnie nietypowo jak na brzozę, bo krzewiasto, przez co nie zajmuje wiele miejsca i może być z powodzeniem sadzona nawet w małych ogrodach. Doskonała na wszelkie tereny podmokłe i o wysokim poziomie wody gruntowej. Może być sadzona na brzegach zbiorników wodnych. Nadaje się także do wszelkich założeń naturalistycznych i parków w stylu krajobrazowym, gdzie jako niski krzew może wypełniać wolne miejsca w kompozycjach przestrzennych, na trudnych siedliskach których większość innych krzewów nie toleruje.

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Brzoza (Betula glandulifera)
Twoja ocena

NASZA OBIETNICA DLA CIEBIE ...

Oferta
Nasze rośliny dostarczamy wyłącznie z naszej szkółki, każda roślina jest wybierana ze względu na jej przydatność, owoce lub piękne atrybuty i ich wartość dla polskiego ogrodu i krajobrazu. Staramy się utrzymywać wyjątkową ich gamę, od rodzimych po niezwykle i rzadko spotykane.

Środowisko

Prowadzimy naszą szkółką na zasadach ekologicznych, wszystkie nasze doniczki, sadzenie, przenoszenie i pielenie są wykonywane ręcznie i używamy kompostu bez torfu, staramy się mieć jak najmniejszy wpływ na naszą planetę i zawsze szukamy sposobów na poprawę.

Jakość

Jakość roślin jest dla nas szczególnie ważna. Kiedy kompletujemy Twoje zamówienie, wybieramy najlepszy możliwy rozmiar i kształt dla gatunku i zawsze sprawdzamy, czy są zdrowe korzenie i szczepy. Bardzo poważnie podchodzimy do zdrowia roślin i regularnie sprawdzamy naszą szkółkę pod kątem oznak szkodników i chorób.

Każda nasz roślina jest opisana i oznaczona paszportem roślin potwierdzającym że rośliny są wolne od agrofagów kwarantannowych.

Obsługa

Mamy wykwalifikowany zespół, który dokłada wszelkich starań, aby nasze rośliny dotarły do ​​Ciebie w jak najlepszym stanie, naszym priorytetem jest dostarczenie inspirującej oferty najwyższej jakości roślin z doskonałą obsługą klienta, niezależnie od tego, czy korzystasz z naszego sklepu internetowego, czy dzwonisz do naszej szkółki.


Jesteśmy zespołem z pasją, który uwielbia to, co robimy i zawsze służymy radą lub odpowiedzią na wszelkie pytania - telefonicznie +48 502 502 103 lub e-mailem drzewa@drzewa.com.pl czy osobiście w naszej szkółce. Nasza szkółka jest otwarta od poniedziałku do soboty.

 

Przewodnik po rozmiarach doniczek

Większość roślin sprzedawanych online przez Szkółki Konieczko pochodzi z doniczek różnej wielkości. Większość rozmiarów doniczek określana jest przez ich pojemność w litrach, z wyjątkiem doniczek o pojemności mniejszej niż 1 litr, które zwykle określa średnica górnej części doniczki.

Poniższa tabela podaje przybliżone wymiary popularnych rozmiarów doniczek, które stosujemy w Szkółka Konieczko. Rozmiary są jedynie orientacyjne, ponieważ dokładne wymiary różnią się w zależności od producenta pojemnika.

Rozmiar doniczki Oznaczenie doniczki Średnica doniczki (góra) Średnica doniczki (podstawa) Wysokość doniczki
9cm P9 9,0 cm 6,0 cm 8,5 cm
11cm P11 11,0 cm
1 litr C1 13,0 cm 10,0 cm 11,0 cm
1,5 litra C1,5
2 litry C2 17,0 cm 12cm 13,0 cm
3 litry C3 19,0 cm 13cm 15,0 cm
4 litry C4 20,0 cm 15,5 cm 16,5 cm
5 litrów C5 22,5 cm 16,5 cm 18,0 cm
7 litrów C7 25,0 cm 19,0 cm 20,0 cm
10 litrów C10 28,0 cm 24,0 cm 22,5 cm
15 litrów C15 33,0 cm 25,5 cm 30,0 cm
20 litrów C20 35,5 cm 27,5 cm 32,5 cm
25 litrów C25 38,5 cm 30,0 cm 35,0 cm
30 litrów C30 41,0 cm 33,0 cm 36,0 cm
40 litrów C40 50,0 cm 35,5 cm 45,0 cm

Uwaga na temat zamawianych roślin

Należy pamiętać:  

  1. Rośliny rozwijają się indywidualnie i dlatego mogą różnić się rozmiarem, kształtem lub kolorem od naszych zdjęć produktów.
  2. W okresie zimowym (od grudnia do marca lub kwietnia) rośliny oferowane w przedsprzedaży, oznacza to że możesz zamówić sadzonki z wysyłką na wiosnę. Przy każdej sadzonce podajemy orientacyjny termin wysyłki.
  3. Wysyłane rośliny są na różnych etapach rozwoju w zależności od sezonu i są wysyłane, na przykład, bez liści, pączkowane lub przycinane.
  4. Wczesną wiosną i późną jesienią niektóre rośliny wysyłane są w formie bezlistnej, jest to jak najbardziej normalna sytuacja w naturze.
  5. Wszystkie nasze rośliny ozdobne są doniczkowane, możesz je sadzić do gruntu przez cały sezon od wiosny do później jesieni. Możesz również roślinę zostawić w doniczce, ale zalecamy przesadzenie do większego pojemnika.
  6. Niektóre drzewa i krzewy owocowe są kopane z gruntu szczególnie te sprzedawane w sezonie jesiennym i wczesnowiosennym. Przy każdej sadzonce informujemy o tym.
  7. Dla bezpieczeństwa roślin, wysyłkę sadzonek prowadzimy od poniedziałku do środy. Dzięki temu unikamy sytuacji że paczka trafi na weekend na magazyn kurierski.
  8. Wysyłka roślin uzależniona jest od warunków atmosferycznych. Zastrzegamy sobie prawo wstrzymania wysyłki w przypadku złej pogody
  9. O dokładnej dacie wysyłki roślin z przedsprzedaży będziemy informowąć każdego klienta telefonicznie lub mailowo. Dokładny termin zależy od pogody i tego czy roślina obudziła się po zimie i jest gotowa na wysyłkę.

Jako eksperci od roślin, chcemy, abyś mógł cieszyć się pełnym rozkwitem i naturalną siłą wzrostu po posadzeniu w ogrodzie. Wystarczy trochę cierpliwości, światła i wody!

Charakterystyka rośliny
Więcej informacji
Nazwa łacińska Betula glandulifera
Producent Szkółki Konieczko - Dział ozdobny
Pojemnik C2 – 2l
Waga sadzonki [kg] 2.00 kg
Pokrój wzniesiony
Wymagania słoneczne do półcienia, na słońce
Szczepienie nieszczepione
Styl ogrodu ogrody miejskie, ogrody podmiejskie, ogrody nieregularne (swobodne), ogrody leśne, ogrody japońskie, ogrody chińskie
Rodzaj gleby gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna
PH gleby lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2
Tempo wzrostu normalne
Miejsce sadzenia tereny podmokłe, las przy domu
Docelowa rozpiętość od 1 m do 2 m
Wysokość docelowa od 1 m do 2 m
Intensywność zapachu kwiatów bez zapachu
Pora kwitnienia wiosna
Barwa liści / igieł zielone
Zapotrzebowanie na wodę średnie
Odporność na mrozy bardzo dobra do -32°C
Wymagania słoneczne pełne słońce, półcień
Walory użytkowe dla ptaków i zwierząt , tlenowe dla środowiska , na żywopłoty wysokie, witalne, horiterapeutyczne
Walory ozdobne ciekawy pokrój, przebarwiają się jesienią

Powiązane produkty

Copyright © 2006 – 2022 drzewa.com.pl - Szkółki Konieczko