Zamówienia wysyłamy od poniedziałku do czwartku

Rośliny wysyłamy od poniedziałku do czwartku, aby nie utknęły w weekend na sortowni.

Zdecydowana większość naszych paczek dociera już następnego dnia po nadaniu.

Bez czarny 'Golden Tower'

Sambucus nigra 'Golden Tower'
Ocena:
26,00 zł
W produkcji
Wysyłkę rozpoczynamy od: 1 wrz 2021

Nazwa odmiany, oznaczająca “złotą wieżę”, bardzo dobrze określa wygląd tej rośliny. Bez czarny ‘Golden Tower’ charakteryzuje się złotym kolorem liści i kolumnowym, wąskim pokrojem. 

Dorasta do 2-3 m wysokości, przy czym jego szerokość rzadko przekracza 60-70 cm. Bardzo dobrze znosi cięcie, łatwo można go wyprowadzić w formie malowniczego drzewka. Niezwykle atrakcyjny ze względu na kształt i barwę liści: są one mocno postrzępione, błyszczące, złocistozielone. Wczesnym latem na pędach pojawiają się duże, płaskie kwiatostany złożone z drobniutkich, kremowych kwiatów. Pojawiające się późnym latem granatowoczarne owoce przepięknie wyróżniają się na tle jasnych liści. Owoce bzu doskonale nadają się do produkcji soków i dżemów, które nie tylko dobrze smakują, ale także mają prozdrowotne, udowodnione naukowo działanie antywirusowe i są szczególnie polecane w infekcjach wirusowych (uwaga: surowe owoce są szkodliwe!)

Ze względu na niewielkie rozmiary i wąski pokrój, bez czarny ‘Golden Tower’ nadaje się nawet do małych ogrodów. Dzięki jasnym, błyszczącym liściom doskonale rozjaśnia kompozycje. Preferuje wilgotne, próchniczne gleby, ale dobrze radzi sobie nawet na znacznie słabszym podłożu. Może rosnąć nawet w cieniu, ale liście do wybarwienia się potrzebują słońca, zatem krzew rosnący na mocno zacienionym stanowisku pozostanie zielony. Bez czarny jest gatunkiem rodzimym, jest więc w pełni mrozododporny i doskonale przystosowany do polskich warunków klimatycznych.

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Bez czarny 'Golden Tower'
Twoja ocena

NASZA OBIETNICA DLA CIEBIE ...

Oferta
Nasze rośliny dostarczamy wyłącznie z naszej szkółki, każda roślina jest wybierana ze względu na jej przydatność, owoce lub piękne atrybuty i ich wartość dla polskiego ogrodu i krajobrazu. Staramy się utrzymywać wyjątkową ich gamę, od rodzimych po niezwykle i rzadko spotykane.

Środowisko

Prowadzimy naszą szkółką na zasadach ekologicznych, wszystkie nasze doniczki, sadzenie, przenoszenie i pielenie są wykonywane ręcznie i używamy kompostu bez torfu, staramy się mieć jak najmniejszy wpływ na naszą planetę i zawsze szukamy sposobów na poprawę.

Jakość

Jakość roślin jest dla nas szczególnie ważna. Kiedy kompletujemy Twoje zamówienie, wybieramy najlepszy możliwy rozmiar i kształt dla gatunku i zawsze sprawdzamy, czy są zdrowe korzenie i szczepy. Bardzo poważnie podchodzimy do zdrowia roślin i regularnie sprawdzamy naszą szkółkę pod kątem oznak szkodników i chorób.

Każda nasz roślina jest opisana i oznaczona paszportem roślin potwierdzającym że rośliny są wolne od agrofagów kwarantannowych.

Obsługa

Mamy wykwalifikowany zespół, który dokłada wszelkich starań, aby nasze rośliny dotarły do ​​Ciebie w jak najlepszym stanie, naszym priorytetem jest dostarczenie inspirującej oferty najwyższej jakości roślin z doskonałą obsługą klienta, niezależnie od tego, czy korzystasz z naszego sklepu internetowego, czy dzwonisz do naszej szkółki.


Jesteśmy zespołem z pasją, który uwielbia to, co robimy i zawsze służymy radą lub odpowiedzią na wszelkie pytania - telefonicznie +48 502 502 103 lub e-mailem drzewa@drzewa.com.pl czy osobiście w naszej szkółce. Nasza szkółka jest otwarta od poniedziałku do soboty.

Przewodnik po rozmiarach doniczek

Większość roślin sprzedawanych online przez Szkółki Konieczko pochodzi z doniczek różnej wielkości. Większość rozmiarów doniczek określana jest przez ich pojemność w litrach, z wyjątkiem doniczek o pojemności mniejszej niż 1 litr, które zwykle określa średnica górnej części doniczki.

Poniższa tabela podaje przybliżone wymiary popularnych rozmiarów doniczek, które stosujemy w Szkółka Konieczko. Rozmiary są jedynie orientacyjne, ponieważ dokładne wymiary różnią się w zależności od producenta pojemnika.

Rozmiar doniczki Oznaczenie doniczki Średnica doniczki (góra) Średnica doniczki (podstawa) Wysokość doniczki
9cm P9 9,0 cm 6,0 cm 8,5 cm
11cm P11 11,0 cm
1 litr C1 13,0 cm 10,0 cm 11,0 cm
1,5 litra C1,5
2 litry C2 17,0 cm 12cm 13,0 cm
3 litry C3 19,0 cm 13cm 15,0 cm
4 litry C4 20,0 cm 15,5 cm 16,5 cm
5 litrów C5 22,5 cm 16,5 cm 18,0 cm
7 litrów C7 25,0 cm 19,0 cm 20,0 cm
10 litrów C10 28,0 cm 24,0 cm 22,5 cm
15 litrów C15 33,0 cm 25,5 cm 30,0 cm
20 litrów C20 35,5 cm 27,5 cm 32,5 cm
25 litrów C25 38,5 cm 30,0 cm 35,0 cm
30 litrów C30 41,0 cm 33,0 cm 36,0 cm
40 litrów C40 50,0 cm 35,5 cm 45,0 cm

 

Uwaga na temat zamawianych roślin

Należy pamiętać:  

  1. Rośliny rozwijają się indywidualnie i dlatego mogą różnić się rozmiarem, kształtem lub kolorem od naszych zdjęć produktów.
  2. W okresie zimowym (od grudnia do marca lub kwietnia) rośliny oferowane w przedsprzedaży, oznacza to że możesz zamówić sadzonki z wysyłką na wiosnę. Przy każdej sadzonce podajemy orientacyjny termin wysyłki.
  3. Wysyłane rośliny są na różnych etapach rozwoju w zależności od sezonu i są wysyłane, na przykład, bez liści, pączkowane lub przycinane.
  4. Wczesną wiosną i późną jesienią niektóre rośliny wysyłane są w formie bezlistnej, jest to jak najbardziej normalna sytuacja w naturze.
  5. Wszystkie nasze rośliny ozdobne są doniczkowane, możesz je sadzić do gruntu przez cały sezon od wiosny do później jesieni. Możesz również roślinę zostawić w doniczce, ale zalecamy przesadzenie do większego pojemnika.
  6. Niektóre drzewa i krzewy owocowe są kopane z gruntu szczególnie te sprzedawane w sezonie jesiennym i wczesnowiosennym. Przy każdej sadzonce informujemy o tym.
  7. Dla bezpieczeństwa roślin, wysyłkę sadzonek prowadzimy od poniedziałku do środy. Dzięki temu unikamy sytuacji że paczka trafi na weekend na magazyn kurierski.
  8. Wysyłka roślin uzależniona jest od warunków atmosferycznych. Zastrzegamy sobie prawo wstrzymania wysyłki w przypadku złej pogody
  9. O dokładnej dacie wysyłki roślin z przedsprzedaży będziemy informowąć każdego klienta telefonicznie lub mailowo. Dokładny termin zależy od pogody i tego czy roślina obudziła się po zimie i jest gotowa na wysyłkę.

Jako eksperci od roślin, chcemy, abyś mógł cieszyć się pełnym rozkwitem i naturalną siłą wzrostu po posadzeniu w ogrodzie. Wystarczy trochę cierpliwości, światła i wody!

Charakterystyka rośliny
Więcej informacji
Nazwa odmiany 'Golden Tower'
Nazwa łacińska Sambucus nigra
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C2 – 2l
Waga sadzonki [kg] 2.00 kg
Sposób rozmnażania sadzonki ukorzeniane
Wysyłkę rozpoczynamy od: 1 wrz 2021
Sprzedaż styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień
Barwa liści / igieł zielone
Barwa kwiatów beżowe, jasno-różowe
Wysokość docelowa od 3 m do 4 m
Docelowa rozpiętość od 2 m do 3 m
Intensywność zapachu kwiatów mocno pachnące
Miejsce sadzenia żywopłoty , zielone ekrany, rabaty
Styl ogrodu ogrody miejskie, ogrody podmiejskie, małe ogrody, duże ogrody, ogrody nieregularne (swobodne), ogrody nowoczesne
Zapotrzebowanie na wodę niskie
Pora owocowania jesień
Tempo wzrostu normalne
Wymagania słoneczne pełne słońce, półcień
Kolor owoców czarne
Owoce rodzaj ozdobne
Pora dojrzewania owoców wrzesień, październik
Odporność na mrozy bardzo dobra do -32°C
Pokrój wzniesiony
Pora kwitnienia wiosna
Zastosowanie nasadzenia naturalistycze, ogrody miejskie, ogrody przydomowe, owoce do mrożenia, owoce na soki, parki, żywopłoty
Walory ozdobne ciekawy pokrój, dekoracyjne owoce, wielobarwność, dekoracyjne liście, ozdobne kwiaty, pachnące kwiaty, niespotykany wygląd owoców
Walory użytkowe dla ptaków i zwierząt , tlenowe dla środowiska , na żywopłoty wysokie, witalne, gleby suche zadrzewienie
Wymagania słoneczne do cienia, do półcienia, na słońce
PH gleby lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2
Rodzaj gleby piaszczysta, gliniasta, gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna
Szczepienie sadzonka ukorzeniana
Copyright © 2006 – 2020 drzewa.com.pl - Szkółki Konieczko