Realizujemy zamówienia planowo

Kup teraz. Paczki wysyłamy do 48h od poniedziałku do środy aby dotarły do Ciebie przed weekendem. Obsługujemy zamówienia online, telefoniczne i w naszej szkółce.

Berberys Thunberga 'Orange Rocket'

Berberis thunbergii 'Orange Rocket' PBR
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
12,00 zł
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Paczki wysyłamy od poniedziałku do środy

Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Berberis thunbergii 'Orange Rocket' PBR

Jedna z ładniejszych odmian kolumnowych berberysów, wyróżnia się kolorem liści wpadającym w pomarańcz! Rośnie dynamicznie w młodości, z czasem zwalnia wzrost i intensywnie zagęszcza środek krzewu. Może osiągać do 1, 5 – 2 metrów wzrostu przy szerokości dochodzącej do 60-70 cm. Tworzy bardzo zwarte, ceglasto czerwone kolumny, które z wiekiem mogą nieco rozszerzać się przy szczycie krzewu. Berberys ten nie ma specjalnych wymagań co do gleby, w której rośnie, toleruje duże spektrum wartości pH gleby, radzi sobie w miejscach bardzo mało urodzajnych i suchych. Podobnie jak zdecydowana większość roślin o liściach barwnych, wymaga stanowiska słonecznego do uzyskania pełnego wybarwienia listków na kolor czerwono-pomarańczowy.

Jest idealną propozycją do tworzenia klombów z udziałem barwnych roślin – z jednej strony jest mało wymagający i odporny na szkodniki, z drugiej charakteryzuje się niecodziennym pokrojem i barwą liści. Nadaje się również do małych ogrodów, a w razie gdyby uzyskał zbyt duże rozmiary możemy go zawsze przyciąć, znakomicie bowiem znosi formowanie. Jako, że rośnie kolumnowo może również służyć jako tworzywo do zakładania trudnych do przebycia, ciernistych żywopłotów, które mogą być sadzone na granicy posiadłości. Jeśli ktoś zdecydowałby się na taką formę ogradzania ogrodu może również skorzystać z rad hrabiny Czartoryskiej, które zawarła w dziele z 1805 roku pt „Myśli różne o sposobie zakładania ogrodów”, gdzie opisuje jak w tani sposób można tworzyć żywe płoty, poprzez właśnie sadzenie roślin takich jak berberysy, kolczastych, które stworzą ścianę nie do przejścia. W taki żywopłot możemy wpleść także co jakiś odstęp dziką różę, której pędy splotą się z krzewami berberysu i dzięki swoim kolcom zapewnią dodatkową ochronę przed nieproszonymi gośćmi.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Waga sadzonki [kg] 1.8000
Pokrój kolumnowy
Stanowisko półcieniste, słoneczne
Zastosowanie ogrody przydomowe, ogrody miejskie, rabaty, zieleń publiczna, żywopłoty, parki, rosnące pojedyńczo (soliter), zielone dachy
Rodzaj gleby piaszczysta, gliniasta, gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna
PH gleby lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2
Tempo wzrostu szybkie
Docelowa wysokość od 2m do 3m
Kolor owoców czerwone
Rodzaj owoców ozdobne
Pora owocowania jesień
Pora dojrzewania owoców sierpień, wrzesień, październik
Barwa kwiatów żółte
Intensywność zapachu kwiatów bez zapachu
Pora kwitnienia późna wiosna
Barwa liści / igieł zielone
Zapotrzebowanie na wodę średnie
Odporność na mrozy dobra
Wymagania słoneczne pełne słońce, półcień
Walory użytkowe dla ptaków i zwierząt , na żywopłoty, gleby suche zakrzewienie
Walory ozdobne ciekawy pokrój, dekoracyjne owoce, dekoracyjne liście, dekoracyjne liście / igły, kolczaste lub cierniste, przebarwiają się jesienią