Berberys Thunberga 'Rose Glow'

Berberis thunbergii 'Rose Glow'
14,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30 kg (15 do 30 roślin)
Każda następna paczka w zamówieniu kosztuje tylko 10,00 zł

Pojemnik: C1,5, C2

Model: Wys. 15-30 cm

Berberis thunbergii 'Rose Glow'

Przepiękna odmiana berberysu, charakteryzująca się listkami koloru ciemnoczerwonego, pokrytymi licznymi plamkami w kolorach białym, szarym oraz jasno czerwonym. Wykształca pokrój szerokiego krzewu, może osiągać nawet do 2 metrów wysokości i tyle samo szerokości. Jego pędy w młodości rosną strzelisto pionowo w górę, starsze pędy przeginają się łukowato ku ziemi. Nie ma specjalnych wymagań co do gleby i jak większość berberysów będzie rósł dobrze wszędzie tam gdzie innym roślinom przeszkadzała zbyt słaba gleba lub niedostatki wody. Preferuje stanowiska słoneczne lub ewentualnie lekko ocienione.

W ogrodzie może mieć mnóstwo zastosowań, posiada bowiem wiele cech zarówno ozdobnych, jak i użytkowych! Może tworzyć wraz z innymi berberysami piękne klomby, zróżnicowane zarówno pod względem barwy liści, formy, czasu kwitnienia oraz jesiennego przebarwienia – są to bowiem cechy, którymi nierzadko bardzo różnią się poszczególne odmiany. Jako roślina osiągająca większe rozmiary może rosnąć pojedynczo, nadaje się do zasłonienia nieciekawie wyglądającej ściany w rogu, czy zakamuflowania innych mało ładnych elementów ogrodu, których przemieścić nie sposób. Jak większość berberysów dobrze znosi cięcie, przez co może służyć jako materiał na żywopłoty, zarówno w formie luźniejszych szpalerów, jak i w formie mocno ciętych, równych ścian, które mogą pełnić również funkcje ochronne – berberys ten posiada dość kłujące kolce!

Całkowicie mrozoodporny, nadaje się do sadzenia nawet w chłodniejszych rejonach kraju, nie powinien w ogóle cierpieć od mrozów. Bez wątpienia jest to jedna z ciekawszych odmian berberysu.

Więcej informacji
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Berberys Thunberga 'Rose Glow'
Twoja ocena