Wierzba piaskowa

Salix arenaria
Niedostępny

Salix arenaria

Roślina dość rzadko spotykana, w Polsce rośnie dziko wyłącznie nad Bałtykiem, poza tym występuje na rozproszonych stanowiskach w całej Europie i Azji. Roślina preferuje stanowiska mokre i wilgotne np. torfowiska, mokre łąki, gleby torfiaste i piaszczyste. Wierzba piaskowa jest uprawiana jako roślina ozdobna, sadzi się ją dość często w ogródkach skalnych, gdyż bardzo ładnie komponuje się razem z innymi roślinami, szczególnie o ciemniejszym zabarwieniu liści. Wierzba piaskowa jest jednym z podgatunków wierzby płożącej, stąd też jej niewielki, karłowaty pokrój o płożących się po ziemi pędach, których końce wznoszą się na wysokość do 50 cm. Najczęściej jednak w ogrodach przydomowych można spotkać formy szczepione na niewysokim pniu, formy płożące natomiast są chętniej sadzone w ogrodach skalnych. Liście ma eliptyczno jajowate, skórzaste oraz obustronnie srebrzysto owłosione. Kolor srebrzysty jest bardziej nasilony od strony spodniej liścia.

Liście mają zaokrąglone wierzchołki i gładkie brzegi. Drobne, fioletowe kwiaty zebrane w kwiatostany w formie kotków pojawiają się w okresie od kwietnia do maja. Jest to roślina dwupienna, kotki męskie i żeńskie są do siebie bardzo podobne, jajowato podługowate, długości do 2 cm, różnią się tylko zabarwieniem, które w przypadku kwiatostanów męskich zmienia się w trakcie sezonu z czerwonego na żółty, a następnie na brązowy. Owocem wierzby piaskowej jest torebka o charakterystycznych klapach spiralnie odwiniętych na zewnątrz. Wierzba piaskowa jest rośliną owadopylną i miododajną, przyciąga do ogrodu liczne, pożyteczne owady. W dodatku dużym atutem jest to, że nie wymaga specjalnej gleby pod uprawę, ani też specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych, wystarczy jej przeciętna gleba ogrodowa o umiarkowanej wilgotności oraz słoneczne lub półcieniste stanowisko. W celu utrzymania ładnego pokroju oraz zwartej gęstej budowy należy systematycznie przycinać zwisające i wystające pędy.

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Wierzba piaskowa
Twoja ocena

NASZA OBIETNICA DLA CIEBIE ...

Oferta
Nasze rośliny dostarczamy wyłącznie z naszej szkółki, każda roślina jest wybierana ze względu na jej przydatność, owoce lub piękne atrybuty i ich wartość dla polskiego ogrodu i krajobrazu. Staramy się utrzymywać wyjątkową ich gamę, od rodzimych po niezwykle i rzadko spotykane.

Środowisko

Prowadzimy naszą szkółką na zasadach ekologicznych, wszystkie nasze doniczki, sadzenie, przenoszenie i pielenie są wykonywane ręcznie i używamy kompostu bez torfu, staramy się mieć jak najmniejszy wpływ na naszą planetę i zawsze szukamy sposobów na poprawę.

Jakość

Jakość roślin jest dla nas szczególnie ważna. Kiedy kompletujemy Twoje zamówienie, wybieramy najlepszy możliwy rozmiar i kształt dla gatunku i zawsze sprawdzamy, czy są zdrowe korzenie i szczepy. Bardzo poważnie podchodzimy do zdrowia roślin i regularnie sprawdzamy naszą szkółkę pod kątem oznak szkodników i chorób.

Każda nasz roślina jest opisana i oznaczona paszportem roślin potwierdzającym że rośliny są wolne od agrofagów kwarantannowych.

Obsługa

Mamy wykwalifikowany zespół, który dokłada wszelkich starań, aby nasze rośliny dotarły do ​​Ciebie w jak najlepszym stanie, naszym priorytetem jest dostarczenie inspirującej oferty najwyższej jakości roślin z doskonałą obsługą klienta, niezależnie od tego, czy korzystasz z naszego sklepu internetowego, czy dzwonisz do naszej szkółki.


Jesteśmy zespołem z pasją, który uwielbia to, co robimy i zawsze służymy radą lub odpowiedzią na wszelkie pytania - telefonicznie +48 502 502 103 lub e-mailem drzewa@drzewa.com.pl czy osobiście w naszej szkółce. Nasza szkółka jest otwarta od poniedziałku do soboty.

 

Przewodnik po rozmiarach doniczek

Większość roślin sprzedawanych online przez Szkółki Konieczko pochodzi z doniczek różnej wielkości. Większość rozmiarów doniczek określana jest przez ich pojemność w litrach, z wyjątkiem doniczek o pojemności mniejszej niż 1 litr, które zwykle określa średnica górnej części doniczki.

Poniższa tabela podaje przybliżone wymiary popularnych rozmiarów doniczek, które stosujemy w Szkółka Konieczko. Rozmiary są jedynie orientacyjne, ponieważ dokładne wymiary różnią się w zależności od producenta pojemnika.

Rozmiar doniczki Oznaczenie doniczki Średnica doniczki (góra) Średnica doniczki (podstawa) Wysokość doniczki
9cm P9 9,0 cm 6,0 cm 8,5 cm
11cm P11 11,0 cm
1 litr C1 13,0 cm 10,0 cm 11,0 cm
1,5 litra C1,5
2 litry C2 17,0 cm 12cm 13,0 cm
3 litry C3 19,0 cm 13cm 15,0 cm
4 litry C4 20,0 cm 15,5 cm 16,5 cm
5 litrów C5 22,5 cm 16,5 cm 18,0 cm
7 litrów C7 25,0 cm 19,0 cm 20,0 cm
10 litrów C10 28,0 cm 24,0 cm 22,5 cm
15 litrów C15 33,0 cm 25,5 cm 30,0 cm
20 litrów C20 35,5 cm 27,5 cm 32,5 cm
25 litrów C25 38,5 cm 30,0 cm 35,0 cm
30 litrów C30 41,0 cm 33,0 cm 36,0 cm
40 litrów C40 50,0 cm 35,5 cm 45,0 cm

Uwaga na temat zamawianych roślin

Należy pamiętać:  

  1. Rośliny rozwijają się indywidualnie i dlatego mogą różnić się rozmiarem, kształtem lub kolorem od naszych zdjęć produktów.
  2. W okresie zimowym (od grudnia do marca lub kwietnia) rośliny oferowane w przedsprzedaży, oznacza to że możesz zamówić sadzonki z wysyłką na wiosnę. Przy każdej sadzonce podajemy orientacyjny termin wysyłki.
  3. Wysyłane rośliny są na różnych etapach rozwoju w zależności od sezonu i są wysyłane, na przykład, bez liści, pączkowane lub przycinane.
  4. Wczesną wiosną i późną jesienią niektóre rośliny wysyłane są w formie bezlistnej, jest to jak najbardziej normalna sytuacja w naturze.
  5. Wszystkie nasze rośliny ozdobne są doniczkowane, możesz je sadzić do gruntu przez cały sezon od wiosny do później jesieni. Możesz również roślinę zostawić w doniczce, ale zalecamy przesadzenie do większego pojemnika.
  6. Niektóre drzewa i krzewy owocowe są kopane z gruntu szczególnie te sprzedawane w sezonie jesiennym i wczesnowiosennym. Przy każdej sadzonce informujemy o tym.
  7. Dla bezpieczeństwa roślin, wysyłkę sadzonek prowadzimy od poniedziałku do środy. Dzięki temu unikamy sytuacji że paczka trafi na weekend na magazyn kurierski.
  8. Wysyłka roślin uzależniona jest od warunków atmosferycznych. Zastrzegamy sobie prawo wstrzymania wysyłki w przypadku złej pogody
  9. O dokładnej dacie wysyłki roślin z przedsprzedaży będziemy informowąć każdego klienta telefonicznie lub mailowo. Dokładny termin zależy od pogody i tego czy roślina obudziła się po zimie i jest gotowa na wysyłkę.

Jako eksperci od roślin, chcemy, abyś mógł cieszyć się pełnym rozkwitem i naturalną siłą wzrostu po posadzeniu w ogrodzie. Wystarczy trochę cierpliwości, światła i wody!

Charakterystyka rośliny
Więcej informacji
Nazwa łacińska Salix arenaria
Producent Szkółki Konieczko - Dział ozdobny
Pojemnik C2 – 2l
Status produktu Niedostępny
Waga sadzonki [kg] 1.80 kg
Pokrój płożący
Wymagania słoneczne do półcienia, na słońce
Szczepienie nieszczepione
Zastosowanie do formowania, do doniczki, ogrody miejskie, ogrody orientalne, ogrody przydomowe, ogrody skalne, ogrody wodne i bagienne, parki, pojemniki, rosnące pojedynczo (soliter), skarpy, umocnienia gruntu, szpalery, wrzosowiska, zieleń publiczna
Styl ogrodu ogrody miejskie, ogrody podmiejskie, duże ogrody, ogrody nieregularne (swobodne), ogrody nowoczesne
PH gleby lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2
Tempo wzrostu normalne
Sposób rozmnażania sadzonki ukorzeniane
Zapotrzebowanie na wodę średnie
Barwa liści / igieł zielone
Pora kwitnienia wczesna wiosna
Odporność na mrozy bardzo dobra do -32°C
Wymagania słoneczne pełne słońce, półcień
Walory użytkowe dla ptaków i zwierząt , tlenowe dla środowiska
Walory ozdobne barwna dekoracyjna kora, dekoracyjne liście, ozdobne kwiaty, ozdobne pędy, przebarwiają się jesienią, kwitnie w cieniu
Miejsce sadzenia żywopłoty , aleje i szpalery, obwódki, zielone ekrany, balkony i donice, patio i pojemniki, rabaty , nasypy i skarpy, tereny podmokłe
Copyright © 2006 – 2021 drzewa.com.pl - Szkółki Konieczko