Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Tawuła średnia

Spiraea media
Obecnie brak rośliny w sprzedaży

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30kg
Każda następna paczka zamówienia: 10 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Spiraea media


Niewysoki krzew osiągający zwykle do 1, 5m wysokości. Występuje pospolicie w Azji północnej, m. in. , na Syberii, Sachalinie, w północnych Chinach oraz w Japonii. W Europie również jest dość często spotykana, szczególnie w części środkowej, przede wszystkim na terenach górzystych. W Polsce dziko rośnie jedynie w Pieninach i Bieszczadach. Jest też bardzo rzadka w uprawie, praktycznie spotykana jedynie w ogrodach botanicznych. Charakteryzuje się sztywnymi pędami i nieregularnym pokrojem.

Liście tawuły średniej mają eliptyczny, nieco wydłużony kształt i są postrzępione w szczytowej części. Są jasnozielone, z wierzchu nagie. Kwiaty pojawiają się w maju i pozostają na krzewie aż do lipca. Są białe, o ładnych okrągłych płatkach, najczęściej pięciopłatkowe. Zebrane są w gęste, kuliste baldachogrona umieszczone na szczytach krótkich pędów bocznych. Tawuła średnia może rosnąć w rożnych warunkach, nie jest szczególnie wymagająca. Jest dość odporna zarówno na suszę i silne mrozy. Dzięki takim cechom wykorzystywana jest głównie jako roślina rekultywacyjna, m. in. , do rekultywacji hałd i nieużytków.

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Tawuła średnia
Twoja ocena