Realizujemy zamówienia bezpiecznie i planowo

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu do 48h (kompletacja i nadanie). Obsługujemy tylko i wyłącznie zamówienia złożone online lub telefonicznie.

Tatarak zwyczajny 'Variegatus'

Acorus calamus 'Variegatus'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Acorus calamus 'Variegatus'


Bardzo atrakcyjna roślina wodna z rodziny obrazkowatych, popularna z powodu swoich dwukolorowych liści. Odmiana ta charakteryzuje się grubym, mięsistym, podziemnym kłączem o charakterze płożącym, które może rozrastać się zanurzone w wodzie do głębokości 10 cm. Liście osiągają nawet do 1 m długości, są wzniesione, sztywne, skórzaste, a blaszka jest dość szeroka, zabarwiona w zielono kremowe pasy, dzięki którym roślina ta wygląda bardzo imponująco w szczególności na tle innych roślin wodnych, które w większości mają ciemnozielone ubarwienie. Liście tej odmiany przypominają trochę liście kosaćca żółtego. Tatarak ten tworzy zwarte kępy na brzegach wód stojących.

Cechuje się wolniejszym wzrostem niż właściwy gatunek, dlatego może być bez żadnych obaw sadzony nawet na brzegach niedużych oczek wodnych. Kwiaty pojawiają się latem, jednak nie zawsze może to nastąpić. Drobne, białe kwiaty zebrane są w boczne, kolbiaste kwiatostany. Odmiana jest bardzo wytrzymała i całkowicie mrozoodporna. Rośliny rozmnaża się przez podział kłącza, najlepiej dokonać tego wiosną lub jesienią, sadząc kilka roślin obok siebie, gdyż najlepiej prezentują się rosnąć w niedużych grupach. Sadzić należy na niedużych głębokościach, maksymalnie do 15 cm od lustra wody, na stanowiskach słonecznych lub półcienistych.


Więcej informacji
Waga sadzonki 1.8000