Realizujemy zamówienia bezpiecznie i planowo

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu do 48h (kompletacja i nadanie). Obsługujemy tylko i wyłącznie zamówienia złożone online lub telefonicznie.

Szakłak wieczniezielony

Rhamnus alaternus
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Rhamnus alaternus


Oryginalny okazały krzew pochodzący z cieplejszych rejonów Europy takich jak Bałkany, Krym czy Portugalia, jego stanowiska spotyka się również w północnej Afryce. Mimo, że naturalnie występuje on w rejonach suchych i gorących, może być uprawiany w Polsce, choć bardziej w zachodniej części kraju. Wytrzymuje mrozy do – 23oC, więc dobrze zabezpieczony może przetrwać każdą zimę bez żadnego uszczerbku. Jest to krzew, który w rejonach swego pochodzenia może osiągnąć nawet 3 m wysokości i podobną szerokość tworząc nieraz gęste, krzaczaste zarośla. U nas nie osiąga aż tak dużych rozmiarów, ale może osiągnąć nawet do 2 m wysokości. Jest to krzew bardzo gęste, silnie rozgałęziony o licznych smukłych pędach oraz o rozłożystym i niemal kulistym pokroju.

Przede wszystkim jednak szakłak wieczniezielony jest jak nazwa wskazuje rośliną zimozieloną o pięknych, oliwkowozielonych, skórzastych i lśniących liściach w kształcie elipsy. Dzięki nim oraz ładnie wybarwionym, gładkim pędom krzew ten zdobi ogród przez okrągły rok. Dodatkową, bardzo efektowną ozdobą są pojawiające się na początku września kuliste, drobne owoce zebrane w nieduże owocostany, które z początku są czerwone, ale szybko zmieniają barwę na głęboką czerń. Długo pozostają na krzewie, niekiedy nawet do listopada. Trzeba jednak mieć na uwadze iż są one silnie trujące. Szakłak wiecznie zielony to roślina o umiarkowanym tempie wzrostu i również umiarkowanych wymaganiach. Najlepiej rośnie na glebach żyznych lub przeciętnych, umiarkowanie wilgotnych i lekko rozluźnionych, na stanowiskach ciepłych, słonecznych i osłoniętych od wiatru.


Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik P11 – prostokątny - 1,5l
Waga sadzonki 2.0000
Pochodzenie brak info