Wysyłka roślin rozpoczęta

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu 24h.

Świerk kaukaski 'Tom Thumb Gold'

Picea orientalis 'Tom Thumb Gold'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
brak

Picea orientalis 'Tom Thumb Gold'

Koszt wysyłki: 

paczka do 30kg: 19,50 zł
każda następna: 10,00 zł
odbiór osobisty: 0,00 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

 

Picea orientalis 'Tom Thumb Gold'
Miniaturowa odmiana o pokroju początkowo płaskokulistym, po kilku latach może wykształcać przewodnik i przybierać kształt szerokiego stożka. Rośnie bardzo powoli, roczne przyrosty rzadko przekraczają 2-3 cm, zatem po dziesięciu latach 'Tom Thumb Gold' najczęściej osiąga ok. 20 cm wysokości i 30 cm szerokości. Charakterystyczną cechą odmiany jest to, że nasłoneczniona część igieł przyjmuje intensywnie żółtą barwę, która utrzymuje się przez cały rok. Dolna część igieł pozostaje ciemnozielona, co daje bardzo ciekawy efekt kolorystyczny.
Do ładnego wybarwienia się odmiany 'Tom Thumb Gold' konieczne jest słońce, jednak jasne igły mogą być przez nie uszkadzane, szczególnie łatwo są przypalane zimą, w czasie mroźnej, słonecznej pogody. Z tego powodu odmiana wymaga stanowiska częściowo zacienionego, zwłaszcza w godzinach południowych. W stosunku do gleby jest niezbyt wymagająca, preferuje gleby średnio żyzne, umiarkowanie wilgotne, o odczynie lekko kwaśnym. Dobrze znosi polskie zimy. Polecana do ogrodów skalnych, na rabaty i do pojemników. Bardzo dobrze komponuje się z innymi miniaturowymi krzewami iglastymi.
Odmiana pochodzi od czarciej miotły znalezionej w 1980 r. przez Joela W. Spingarna na świerku kaukaskim 'Skyland' rosnącym w Nyack (Nowy Jork, USA). W 2007 r. American Conifer Society wybrało 'Tom Thumb Gold' rośliną roku. Odmiana bywa też dostępna, zwłaszcza na rynku amerykańskim, pod skróconą nazwą, jako 'Tom Thumb'.

Więcej informacji
W sprzedaży Nie
Typ gatunkowy krzewy iglaste
Pokrój kulisty
Odporność na mrozy bardzo dobra
PH gleby lekko kwaśne – pH 6,1 – 6,7
Rodzaj gleby przeciętna ogrodowa
Stanowisko słoneczne
Zastosowanie ogrody skalne
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Świerk kaukaski 'Tom Thumb Gold'
Twoja ocena