Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Sosna wejmutka 'Radiata'

Pinus strobus 'Radiata'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
brak

Pinus strobus 'Radiata'

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30kg
Każda następna paczka zamówienia: 10 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pinus strobus 'Radiata'
Stara, znana od 1932 r. odmiana o wolnym tempie wzrostu i zwartym, gęstym, nieregularnie płaskokulistym pokroju. Po dziesięciu latach zwykle osiąga 0, 8 m wysokości i 1 m szerokości. Z wiekiem może wypiętrzać się, wytwarzać przewodnik i rozpocząć wzrost w górę, w formie szerokiego stożka i dorastać nawet do kilku metrów wysokości. Jeśli chce się zachować kulisty pokrój, konieczne może być usuwanie wyrastających pionowo w górę pędów. Igły u odmiany są długie, niebieskozielone, cienkie, wyrastają z pędów promieniście i nadają roślinie puszysty, miękki wygląd.
Sosna wejmutka 'Radiata' polecana do nasadzeń jako soliter, a także na rabaty i do kompozycji, sprawdza się także w ogrodach skalnych i wrzosowych. Wymaga stanowiska słonecznego, dobrze rośnie na glebach przepuszczalnych, lekko kwaśnych. Znosi okresową suszę. Wystarczająco mrozoodporna, dobrze zimuje w całej Polsce.

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Sosna wejmutka 'Radiata'
Twoja ocena