Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Sosna wejmutka 'Himmelblau'

Pinus strobus 'Himmelblau'
brak

Pinus strobus  'Himmelblau'

36,00 zł

Koszt wysyłki: 
paczka do 30kg: 19,50 zł
każda następna: 10,00 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: C2; C3

Model: Wys. 15-40 cm

Pinus strobus 'Himmelblau'
Odmiana sosny wejmutki o wyjątkowo intensywnym, niebieskim zabarwieniu igieł. Obecność białosrebrnego paska na ich dolnej stronie sprawia, że całe drzewo mieni się srebrzyście. 'Himmelblau' rośnie w formie luźnego drzewa o pokroju stożkowym, zbliżonym do gatunku. Rocznie przyrasta o 30-50 cm, aby po dziesięciu latach osiągnąć ok. 3-4 m wysokości i 2 m szerokości. Igły długie, cienkie, proste.
Bardzo atrakcyjne drzewo, doskonale nadające się zarówno na soliter, jak i do nasadzeń w grupach, w których może wyróżniać się srebrnoniebieską barwą igieł. Ze względu na dość dużą siłę wzrostu, 'Himmelblau' jest polecany przede wszystkim do większych ogrodów i parków, jednak możliwe jest ograniczenie wzrostu poprzez coroczne skracanie "świec" (czyli młodych przyrostów, z nierozwiniętymi jeszcze igłami) o ok. 30-50%. Dzięki temu uzyskuje się mniejsze drzewo o zwartej, gęstej koronie. Odmiana nie ma nadmiernych wymagań siedliskowych, dobrze rośnie na przeciętnej, średnio żyznej i umiarkowanie wilgotnej, byle dobrze przepuszczalnej glebie. Preferuje odczyn lekko kwaśny. Wymaga stanowiska słonecznego. Dobrze zimuje.
Na temat pochodzenia tej odmiany dostępne są sprzeczne informacje, czasem jest ona także uważana za tożsamą z odmianą 'White Mountain'.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Sosna wejmutka 'Himmelblau'
Twoja ocena