Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Sosna górska 'Hesse'

Pinus mugo 'Hesse'
32,00 zł

Koszt wysyłki: 
paczka do 30kg: 19,50 zł
każda następna: 10,00 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: C2, C3

Model: Wys. 15-45cm

Pinus mugo 'Hesse'

Bardzo ładna, niezawodna odmiana, nadająca się do uprawy praktycznie na każdej glebie. Jest to kompaktowa, bardziej zwarta ‘wersja’ po prostu sosny górskiej, w przeciwieństwie jednak do masowo spotykanych odmiany, pochodzących od czarcich mioteł, ta odmiana nie jest aż tak zbita i nie rośnie strasznie wolno. Jest to analog typowej kosodrzewiny, który z powodzeniem zastąpi gatunek wszędzie tam, gdzie mamy zbyt mało miejsca a rozrastającą się wszerz typową sosnę górską. Charakterystykę tej odmiany można wykorzystać szczególnie przy tworzeniu nasadzeń z założenia bezobsługowych, które przez wiele lat będą prezentować się idealnie, nie wymagając wielkich nakładów pracy. Sosnę tę można także uprawiać w większych pojemnikach.

Do dobrego wzrostu wystarczy jej nawet słaba gleba, ważne aby nie była stale zbyt wilgotna, wszelkie obniżenia terenu gdzie tworzą się zastoiska wodne odpadają przy uprawie tej sosny. Wymaga słonecznego stanowiska – jest to konieczne do wykształcenia równomiernego pokroju, sosny to jedne z najbardziej światłorządnych roślin jakie uprawiać można w ogrodzie. W szkółkach spotkać można osobniki szczepione nisko oraz na wyższych podkładkach – obie wyglądają ciekawie, a wybór powinien zależeć od przeznaczenia rośliny. Nisko szczepione będą zastępować sosnę górską i charakteryzować się wspomnianą kompaktową sylwetką, szczepione wysoko utworzą najpierw formę kulistą, która później przybierze nieco nieregularny kształt. Docelowe rozmiary to 1 – 1, 5 metra wysokości po wielu latach uprawy i nieco więcej szerokości.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Forma szczepiona szczepione na pniu
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Sosna górska 'Hesse'
Twoja ocena