Realizujemy zamówienia bezpiecznie i planowo

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu do 48h (kompletacja i nadanie). Obsługujemy tylko i wyłącznie zamówienia złożone online lub telefonicznie.

Rozchodnik okazały 'Stardust'

Sedum spectabile 'Stardust'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Sedum spectabile 'Stardust'


Roślina bylinowa, osiągająca do 30 – 40 cm wysokości i podobnie szerokości. Rozwija się wczesną wiosną i już o poziomu gruntu wykształca kilka pędów głównych, dzięki czemu buduje gęste i zwarte sylwetki. Posiada grube pędy oraz liście, podobne do liści sukulentów – jest to niewątpliwie ozdobą tej rośliny. Rozchodnik ten kwitnie w okresie lata oraz jesieni, kwiaty koloru białego są bardzo drobne, ale zebrane w okazałe kwiatostany. Posiada niskie wymagania glebowe, ale szybciej zaadaptuje się w nowym miejscu jeśli wymienimy nieco gleby na żyzną, przepuszczalną. Bylina ta lubi wilgoć, bardzo dobrze czuje się w miejscach półcienistych, otoczona funkiami lub innymi roślinami okrywowymi.

Najintensywniej odmiana ta kwitnie w pełnym słońcu, a kwiaty koloru białego możemy wykorzystywać do tworzenia mozaik wraz z rozchodnikami: olbrzymim oraz odmianą ‘Brilliant’. Posadzone razem te dwie odmiany dadzą w okresie letnim gęste kopuły kwiatostanów, złożone zarówno z białych, jak i ciemnoróżowych kwiatów. W ogrodach rozchodniki stosuje się na rabatach, dobrze wyglądają w sąsiedztwie wody. Jeśli posiadamy większe klomby, możemy również wykorzystać tę odmianę do tworzenia opasek wokoło klombu w jego najniższym piętrze. Roślina jest w pełni mrozoodporna i nie choruje.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C2 – okrągły – 2l
Waga sadzonki 2.0000