Wysyłka roślin rozpoczęta

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu 24h.

Róża drobnokwiatowa

Rosa micrantha
Obecnie brak rośliny w sprzedaży

Koszt wysyłki: 

paczka do 30kg: 19,50 zł
każda następna: 10,00 zł
odbiór osobisty: 0,00 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników.

Rosa micrantha

Róża drobnokwiatowa jest krzewem należącym do rodziny Różowatych, która zawiera około 623 gatunki róż. Krzew ten osiąga wysokość od 1 do 3, 5 metra. Roślina rozmieszczona jest w całej Europie z wyjątkiem Europy Północnej, także w Polsce, w Turcji, Libanie, na Kaukazie oraz na terenach północno-zachodniej Afryki. Kwiaty jasnoróżowe, okazałe, bardzo ładnie pachnące, pełne wypełnione całkowicie małymi płatkami, jednopłciowe. Okres kwitnienia od maja do czerwca. Liście zielone, eliptyczne, ułożone naprzeciwlegle, na brzegach lekko ząbkowane. Owoce są duże, okrągłe, na końcach lekko zwężające się, barwy czerwonej.

Owoce te są jadalne, bogate są w witaminy, zawłaszcza witaminy C, A, E oraz w związki mineralne, a także we flawonoidy i inne związki biologicznie aktywne. Co ciekawe róża drobnokwiatowa jest również bogatym źródłem kwasów tłuszczowych, co jest dość nietypowe dla owoców. Mogą być spożywane na surowo lub gotowane. Owoce znakomicie nadają się na różnego rodzaju przetwory np. dżemy. Roślina wymaga przycinana. Preferuje gleby suche, świeże, żyzne, przeciętne, pH gleby od obojętnego do zasadowego. Stanowisko półcieniste lub w pełni nasłonecznione. Dobrze rośnie na glebach gliniastych. Krzew ten dobrze rośnie w pobliżu takich warzyw jak pietruszka, czosnek, natomiast nie powinno się go sadzić w pobliżu bukszpanu. Róży drobnokwiatowej nie powinno zabraknąć w każdym domowym ogrodzie. Dodaje ogrodowi baśniowego uroku.

Więcej informacji
Wysokość sadzonki C2 – okrągły – 2l
Typ rośliny krzewy liściaste
Pokrój wzniesiony
Tempo wzrostu szybkie
Zapotrzebowanie na wodę średnie
Intensywność zapachu kwiatów mocno pachnące
Pora kwitnienia powtarzające
Odporność na mrozy dobra
Wymagania słoneczne pełne słońce, półcień
PH gleby lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2
Rodzaj gleby gliniasta, gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna
Stanowisko półcieniste, słoneczne
Zastosowanie do ogrodów przydomowych, ogrody skalne, ogrody miejskie, pojemniki, rabaty, wrzosowiska, parki, doniczki
Walory ozdobne intensywny zapach, wielobarwność, dekoracyjne liście, błyszczące liście, ozdobne kwiaty, ozdobne pędy, obfite kolorowe kwiaty, bardzo długie kwitnienie, pachnące kwiaty