Realizujemy zamówienia bezpiecznie i planowo

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu do 48h (kompletacja i nadanie). Obsługujemy tylko i wyłącznie zamówienia złożone online lub telefonicznie.

Rdest Auberta

Fallopia aubertii
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Fallopia aubertii (Polygonum)

Bujne, szybkorosnące pnącze o gęstym ulistnieniu. Pędy wiją się lewoskrętnie i osiągają długość 15 m. Są one cienkie, zielone, gładkie, giętkie. Pokryte łopatkowymi liśćmi długości 4 – 9 cm. Postawa liścia jest klinowata, zaś ogonek długi. Brzeg liścia jest falisty. Kwiaty są drobne, zebrane w 30 cm długości wiechy, wyrastające z kątów liści. Są białe. Rdest Aubera kwitnie od lipca aż do pierwszych mrozów. Pochodzi z kontynentalnych Chin.


Uprawa i zastosowanie: Potrzebuje żyznej gleby i oraz słonecznego lub półcienistego miejsca. Podczas silnych mrozów przemarza, ale szybko regeneruje się i wypuszcza nowe pędy. Jest bardzo odporny na zanieczyszczenia powietrza i susze. Rośnie szybko, dlatego polecana jest do dekorowania pergoli, altanek, murów oraz zasłaniania nieestetycznych miejsc.


Ciekawostki: Rdesty są roślinami zielnymi. Jest ich ok. 150 gatunków spośród których tylko dwa gatunki mają zdrewniałe łodygi: rdest Auberta i rdest buharski.


Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C1,5 – okrągły – 1,5l
Waga sadzonki 2.0000