Realizujemy zamówienia planowo

Kup teraz. Paczki wysyłamy do 48h od poniedziałku do środy aby dotarły do Ciebie przed weekendem. Obsługujemy zamówienia online, telefoniczne i w naszej szkółce.

Piwonia Potanina

Paeonia potaninii
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Paczki wysyłamy od poniedziałku do środy

Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Paeonia potaninii


Jest to półkrzew pochodzący z Azji, m. in. z Tybetu i Chin, gdzie może dorastać nawet do 1, 5 m wysokości, w naszym klimacie zazwyczaj nie przekracza 1m. Jak na piwonię półkrzew ten charakteryzuje się dość małymi kwiatami, jednakże posiadają one bardzo oryginalne ubarwienie, są głęboko, ciemno czerwone, a często nawet przechodzą w odcień brązowy, osiągają zazwyczaj szerokość do 7 cm. Bardzo ciekawą cechą tych kwiatów jest to iż prawie nigdy całkowicie się nie otwierają, dodatkową zaś zaletą jest ich przepiękny zapach.

Roślinę warto uprawiać również ze względu na ładne liście o ciekawym kształcie. Są dość duże, podwójnie pierzaste, głęboko i wąsko klapowane, opadające na zimę. Piwonię Potanina najlepiej sadzić na żyznych, gliniastych i wilgotnych glebach, bogatych w próchnicę. Preferuje stanowiska słoneczne lub półcieniste. Jest stosunkowo odporna na mróz, jednak młode pędy często cierpią z powodu wiosennych przymrozków. Jeśli zdarzy się, że rzeczywiście przemarzną, można roślinę odratować przycinając ją u samych korzeni, gdyż bardzo łatwo odrasta.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Waga sadzonki [kg] 1.8000