Realizujemy zamówienia planowo

Kup teraz. Paczki wysyłamy do 48h od poniedziałku do środy aby dotarły do Ciebie przed weekendem. Obsługujemy zamówienia online, telefoniczne i w naszej szkółce.

Piwonia drzewiasta

Paeonia suffruticosa
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Paczki wysyłamy od poniedziałku do środy

Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Paeonia suffruticosa

Krzew o ogromnych kwiatach, wyprostowanych, nagich pędach, dorastający do 1, 5 m wysokości. Ma duże liście złożone, przypominające palmowe. Mają do 35 cm długości, są podwójnie pierzaste. Listki mają 3 – 5 klap, krótki ogonek lub czasem są bez niego. Z wierzchu są trawiastozielone zaś od spodu niebieskozielone. Kwiaty są wielkie, o średnicy 10 – 15 cm z dużymi szerokimi płatkami. Płatki są mięsiste, ciemniejsze u podstawy. Często okwiat jest podwójny. Barwa kwiatów jest czerwona, bordowa, fioletowa, chociaż spotyka się kwiaty białe czy liliowe. Kwitnie od maja do czerwca. Owocem jest pięcioklapowy owłosiony, brązowy ziarniak, z czarnymi nasionami.

Uprawa i zastosowanie: Lubi gleby próchniczne, lekko wilgotne, kwaśne oraz pełne nasłonecznienie. Zaleca się osłaniać na zimę, chociaż w południowej Polsce wiele osób hoduje je z powodzeniem bez osłon. Ładnie prezentuje się w rabatach razem z bylinami oraz w grupach na trawnikach, przy murach. Nadaje się do małych ogrodów, chociaż wspaniale prezentuje się w dużych ogrodach i zadbanych parkach.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C2 – okrągły – 2l
Waga sadzonki [kg] 2.0000