Pigwowiec japoński

Chaenomeles japonica
14,00 zł
Dostępny

Wysokość sadzonki: 30 - 40 cm

Dostawa w ciągu 2-3 dni roboczych

Wysyłka od poniedziałku do czwartku, aby rośliny nie utknęły w weekend na sortowni

Koszt dostawy już od 19,50 zł

1 paczka do 15kg: 19,50 zł, każda następna: 10,00 zł

W jednej paczce pakujemy od 7 do 15 roślin w standardowych pojemnikach lub ok 20 roślin z odkrytym korzeniem.

Pewne i sprawdzone opakowanie roślin

60-dni na zwrot

Przyjmujemy zamówienia telefoniczne

Od poniedziałku do piątku w godzinach: od 8:00 do 16:00. +48 502 502 103

 
Kalendarz wysyłki:
 
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Sprzedaż
Wysyłka

Chaenomeles japonica (Thunb. ) Lindl. ex Spach.

Atrakcyjny, obficie kwitnący wiosną krzew, który jesienią rodzi aromatyczne owoce, doskonałe na syropy i nalewki. Pigwowiec japoński naturalnie występuje w Japonii, do Europy został sprowadzony w drugiej połowie XIX w. Kwitnie wczesną wiosną, jeszcze przed rozwojem liści. Siedzące na ciernistych pędach czerwonopomarańczowe kwiaty występują w bardzo dużej ilości, a wyrastające po nich liście są błyszczące, ciemnozielone, także dekoracyjne. W miejsce kwiatów rozwijają się owoce, które dojrzewają zwykle w październiku. Są nieduże (do 5 cm), twarde, początkowo zielone, po dojrzeniu żółte, często z czerwonymi nakropieniami. 

Wymagania:
Gatunek o niskich wymaganiach siedliskowych, który dobrze radzi sobie nawet na słabych i dość suchych glebach, chociaż na glebach żyznych i świeżych rośnie bujniej. Preferuje słoneczne stanowiska. Pigwowiec japoński mocno się zagęszcza, dlatego warto go przycinać, usuwając pędy stare, uszkodzone, a także wrastające do środka krzewu i krzyżujące się. 

Zastosowanie:
Niezawodnie kwitnący i owocujący krzew, ozdobny przez znaczną część sezonu wegetacyjnego. Bardzo obficie kwitnie i owocuje, jego pędy wiosną są wręcz oblepione kwiatami, a jesienią - owocami. Niezebrane, dojrzałe owoce pozostają na krzewie przez kilka tygodni zimy.
Owoce pigwowca japońskiego nie tylko dobrze wyglądają, ale także znajdują zastosowanie w kuchni. Chociaż na surowo są twarde, kwaśne i cierpkie, doskonale nadają się na przetwory: wytworzone z nich nalewki, syropy i konfitury charakteryzują się wyrazistym smakiem i bardzo przyjemnym aromatem, a dodatkowo zawierają znaczne ilości witamin i innych składników prozdrowotnych.
Pigwowiec japoński może być sadzony pojedynczo, a także w formie szpalerów i żywopłotów. Dzięki obecności długich, ostrych cierni, żywopłot z pigwowca japońskiego pełni funkcję obronną.

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Pigwowiec japoński
Twoja ocena

NASZA OBIETNICA DLA CIEBIE ...

Oferta
Nasze rośliny dostarczamy wyłącznie z naszej szkółki, każda roślina jest wybierana ze względu na jej przydatność, owoce lub piękne atrybuty i ich wartość dla polskiego ogrodu i krajobrazu. Staramy się utrzymywać wyjątkową ich gamę, od rodzimych po niezwykle i rzadko spotykane.

Środowisko

Prowadzimy naszą szkółką na zasadach ekologicznych, wszystkie nasze doniczki, sadzenie, przenoszenie i pielenie są wykonywane ręcznie i używamy kompostu bez torfu, staramy się mieć jak najmniejszy wpływ na naszą planetę i zawsze szukamy sposobów na poprawę.

Jakość

Jakość roślin jest dla nas szczególnie ważna. Kiedy kompletujemy Twoje zamówienie, wybieramy najlepszy możliwy rozmiar i kształt dla gatunku i zawsze sprawdzamy, czy są zdrowe korzenie i szczepy. Bardzo poważnie podchodzimy do zdrowia roślin i regularnie sprawdzamy naszą szkółkę pod kątem oznak szkodników i chorób.

Każda nasz roślina jest opisana i oznaczona paszportem roślin potwierdzającym że rośliny są wolne od agrofagów kwarantannowych.

Obsługa

Mamy wykwalifikowany zespół, który dokłada wszelkich starań, aby nasze rośliny dotarły do ​​Ciebie w jak najlepszym stanie, naszym priorytetem jest dostarczenie inspirującej oferty najwyższej jakości roślin z doskonałą obsługą klienta, niezależnie od tego, czy korzystasz z naszego sklepu internetowego, czy dzwonisz do naszej szkółki.


Jesteśmy zespołem z pasją, który uwielbia to, co robimy i zawsze służymy radą lub odpowiedzią na wszelkie pytania - telefonicznie +48 502 502 103 lub e-mailem drzewa@drzewa.com.pl czy osobiście w naszej szkółce. Nasza szkółka jest otwarta od poniedziałku do soboty.

 

Przewodnik po rozmiarach doniczek

Większość roślin sprzedawanych online przez Szkółki Konieczko pochodzi z doniczek różnej wielkości. Większość rozmiarów doniczek określana jest przez ich pojemność w litrach, z wyjątkiem doniczek o pojemności mniejszej niż 1 litr, które zwykle określa średnica górnej części doniczki.

Poniższa tabela podaje przybliżone wymiary popularnych rozmiarów doniczek, które stosujemy w Szkółka Konieczko. Rozmiary są jedynie orientacyjne, ponieważ dokładne wymiary różnią się w zależności od producenta pojemnika.

Rozmiar doniczki Oznaczenie doniczki Średnica doniczki (góra) Średnica doniczki (podstawa) Wysokość doniczki
9cm P9 9,0 cm 6,0 cm 8,5 cm
11cm P11 11,0 cm
1 litr C1 13,0 cm 10,0 cm 11,0 cm
1,5 litra C1,5
2 litry C2 17,0 cm 12cm 13,0 cm
3 litry C3 19,0 cm 13cm 15,0 cm
4 litry C4 20,0 cm 15,5 cm 16,5 cm
5 litrów C5 22,5 cm 16,5 cm 18,0 cm
7 litrów C7 25,0 cm 19,0 cm 20,0 cm
10 litrów C10 28,0 cm 24,0 cm 22,5 cm
15 litrów C15 33,0 cm 25,5 cm 30,0 cm
20 litrów C20 35,5 cm 27,5 cm 32,5 cm
25 litrów C25 38,5 cm 30,0 cm 35,0 cm
30 litrów C30 41,0 cm 33,0 cm 36,0 cm
40 litrów C40 50,0 cm 35,5 cm 45,0 cm

Uwaga na temat zamawianych roślin

Należy pamiętać:  

  1. Rośliny rozwijają się indywidualnie i dlatego mogą różnić się rozmiarem, kształtem lub kolorem od naszych zdjęć produktów.
  2. W okresie zimowym (od grudnia do marca lub kwietnia) rośliny oferowane w przedsprzedaży, oznacza to że możesz zamówić sadzonki z wysyłką na wiosnę. Przy każdej sadzonce podajemy orientacyjny termin wysyłki.
  3. Wysyłane rośliny są na różnych etapach rozwoju w zależności od sezonu i są wysyłane, na przykład, bez liści, pączkowane lub przycinane.
  4. Wczesną wiosną i późną jesienią niektóre rośliny wysyłane są w formie bezlistnej, jest to jak najbardziej normalna sytuacja w naturze.
  5. Wszystkie nasze rośliny ozdobne są doniczkowane, możesz je sadzić do gruntu przez cały sezon od wiosny do później jesieni. Możesz również roślinę zostawić w doniczce, ale zalecamy przesadzenie do większego pojemnika.
  6. Niektóre drzewa i krzewy owocowe są kopane z gruntu szczególnie te sprzedawane w sezonie jesiennym i wczesnowiosennym. Przy każdej sadzonce informujemy o tym.
  7. Dla bezpieczeństwa roślin, wysyłkę sadzonek prowadzimy od poniedziałku do środy. Dzięki temu unikamy sytuacji że paczka trafi na weekend na magazyn kurierski.
  8. Wysyłka roślin uzależniona jest od warunków atmosferycznych. Zastrzegamy sobie prawo wstrzymania wysyłki w przypadku złej pogody
  9. O dokładnej dacie wysyłki roślin z przedsprzedaży będziemy informowąć każdego klienta telefonicznie lub mailowo. Dokładny termin zależy od pogody i tego czy roślina obudziła się po zimie i jest gotowa na wysyłkę.

Jako eksperci od roślin, chcemy, abyś mógł cieszyć się pełnym rozkwitem i naturalną siłą wzrostu po posadzeniu w ogrodzie. Wystarczy trochę cierpliwości, światła i wody!

Charakterystyka rośliny
Więcej informacji
Nazwa łacińska Chaenomeles japonica
Producent Szkółki Konieczko - Dział ozdobny
Status produktu Dostępny
Pojemnik C1,5 – 1,5l
Waga sadzonki [kg] 1.50 kg
Pokrój rozłożysty
Wymagania słoneczne do półcienia, na słońce
Szczepienie nieszczepione
Styl ogrodu ogrody miejskie, ogrody podmiejskie, małe ogrody, duże ogrody, ogrody nieregularne (swobodne), ogrody nowoczesne
Zastosowanie nasadzenia naturalistycze, ogrody miejskie, ogrody orientalne, ogrody przydomowe, ogrody skalne, owoce do mrożenia, owoce na nalewki, owoce na przetwory, owoce na soki, owoce na wino, parki, rabaty
Rodzaj gleby gliniasta, gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna
PH gleby lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2
Tempo wzrostu normalne
Miejsce sadzenia żywopłoty , zielone ekrany, rabaty
Docelowa rozpiętość od 1 m do 2 m
Wysokość docelowa od 1 m do 1,5 m
Pochodzenie Azja
Kształt owocu kulisty
Kolor owoców zielono- żółte, wielobarwne
Smak owoców aromatyczny, cierpki, kwaśny, lekko słodki
Owoce rodzaj jadalne, ozdobne
Pora owocowania jesień
Pora dojrzewania owoców październik, listopad
Barwa kwiatów czerwone, pomarańczowe, różowe
Pora kwitnienia wczesna wiosna
Barwa liści / igieł zielone
Zapotrzebowanie na wodę średnie
Odporność na mrozy dobra do -21°C
Wymagania słoneczne pełne słońce, półcień
Walory użytkowe jadalne owoce nietypowe, miododajne, dla ptaków i zwierząt , witalne, horiterapeutyczne
Walory ozdobne dekoracyjne owoce, dekoracyjne liście, błyszczące liście, ozdobne kwiaty
Wysokość sadzonki 30 - 40 cm
Sposób rozmnażania sadzonki ukorzeniane
Copyright © 2006 – 2021 drzewa.com.pl - Szkółki Konieczko