Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Pieris japoński 'Debutante'

Pieris japonica 'Debutante'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30kg
Każda następna paczka zamówienia: 10 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pieris japonica 'Debutante'

Odmiana pierisa wyselekcjonowana w Belgii z nasion okazów sprowadzonych z Japonii w roku 1970. W naszym klimacie jest to niewielki, zimozielony krzew, który osiąga około 0, 5 m wysokości i nieco większą szerokość. Rośnie dość wolno, ale raczej jest to tempo zadowalające. Właściwie każda cecha tego pierisa może być uznana za ozdobną. Liście pozostają niezmienne przez cały rok, znajdują się głównie w górnej części pędów. Są skórzaste, ciemnozielone, w kształcie lancetowatym. ‘Debutante’ jest jedną z piękniej kwitnących odmian pierisa japońskiego.

Kwitnienie jest dość nietypowe, jednak charakterystyczne dla pierisów, a mianowicie kwiatostany pojawiają się już pod koniec sierpnia, jednak kwiaty rozwijają się dopiero po przezimowaniu, na przełomie marca i kwietnia. Kwiatostany tej odmiany są prosto wzniesione lub lekko pochylone, kwiaty bardzo ładne, dzwonkowate, kształtem przypominają kwiaty konwalii, jednak na kwiatostanach jest ich znacznie więcej, wręcz całe gęste kiście, tak, że cała roślina tonie w bieli. Pieris japoński ‘Debutante’ to roślina idealna na rabaty przydomowe, najlepiej prezentuje się w towarzystwie innych roślin zimozielonych takich jak kiścienie czy rododendrony oraz w zestawieniu z różowymi lub fioletowymi wrzosami.

Ze względu na małe rozmiary można go również hodować w pojemnikach na tarasach lub balkonach. Odmiana ta jest stosunkowo mrozoodporna w naszym klimacie, jednak na wschodzie kraju w chłodniejsze zimy wymaga okrycia w postaci agrowłókniny. Do prawidłowego wzrostu wymaga dość żyznych i bogatych w próchnicę oraz umiarkowanie wilgotnych i kwaśnych gleb, natomiast jeśli chodzi o stanowisko to może rosnąć praktycznie na każdym, zarówno w dosyć silnym zacienieniu, jak i pełnym słońcu.

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Pieris japoński 'Debutante'
Twoja ocena