Pięciornik krzewiasty

Potentilla fruticosa
Obecnie brak rośliny w sprzedaży

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30 kg (15 do 30 roślin)
Każda następna paczka w zamówieniu kosztuje tylko 10,00 zł

Potentilla fruticosa

Niski krzew, dorastający do 1 m wysokości z delikatnymi liśćmi i licznymi żółtymi kwiatami. Kwitnie bardzo długo od mają aż do września. Ma intensywnie żółte pięciopłatkowe kwiaty o szerokich jajowatych płatkach. Kwiaty są rozmieszczone po całym krzewie pojedynczo lub po kilka, co wygląda jakby krzew był obsypany. Każdy liść jest pierzastozłożony z 5 – 7 małych eliptycznych listków. Ma od 2 do 4 cm długości – dlatego wygląda jak liść miniaturowej paproci. Krzew jest ulistniony bardzo gęsto. Ma szeroki pokrój, jest gęsty, jego pędy są owłosione, zaś gałązki są pokryte czerwonobrązową korą. Pochodzi z Skandynawii, Syberii i Ameryki Północnej.

Uprawa i zastosowanie: Mało wybredny, dobrze rośnie na glebach lekkich, piaszczystych. Świetnie rośnie w miastach. Wymaga słonecznego stanowiska. Znosi nawet najbardziej tęgie mrozy. Ładnie prezentuje się w grupach krzewów. Nadaje się na niskie żywopłoty, zarówno strzyżone jak i nie strzyżone. Polecany na działki, do ogrodów przydomowych, zieleni miejskiej oraz parków.

Ciekawostki: Pięciornik krzewiasty jest bardzo popularny w krajach o zimnym klimacie, ze względu na dużą mrozoodporność i liczne odmiany barwne.

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Pięciornik krzewiasty
Twoja ocena