Realizujemy zamówienia bezpiecznie i planowo

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu do 48h (kompletacja i nadanie). Obsługujemy zamówienia złożone online, telefonicznie i w naszej szkółce.

Mikrobiota syberyjska 'Gold Spot'

Microbiota decussata 'Gold Spot'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Microbiota decussata 'Gold Spot'
Interesująca, bardzo rzadko spotykana odmiana o rozłożystym, częściowo płożącym pokroju, dorastająca do 30 cm wysokości i nawet 2 m szerokości. Delikatne gałązki są pokryte łuskami o barwie ciemnozielonej lub niebieskozielonej, nieregularnie pojawiają się też odbarwione, kremowe fragmenty pędów. Zimą krzew przebarwia się na brązowo i dopiero wiosną odzyskuje zieloną barwę.
Bardzo tolerancyjna roślina, może być uprawiana na prawie każdej glebie, choć preferuje podłoże lekkie, przepuszczalne, lekko kwaśne. Dobrze znosi suszę, nie jest wrażliwa na warunki miejskie. Może rosnąć w słońcu, półcieniu i pełnym cieniu, chociaż na stanowisku cienistym kremowe odbarwienia pędów są znacznie mniej widoczne i mniej dekoracyjne. Charakteryzuje się bardzo dobrą mrozoodpornością. Ze względu na pokrój, mikrobiota syberyjska 'Gold Spot' doskonale sprawdza się jako roślina okrywowa, a z powodu niskich wymagań nadaje się do prawie każdego założenia. Szczególnie polecana do ogrodów skalnych, do podsadzania wysokich drzew, na rabaty, a także do nasadzeń w zieleni miejskiej i osiedlowej.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Waga sadzonki 1.8000
Pochodzenie brak info