Realizujemy zamówienia bezpiecznie i planowo

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu do 48h (kompletacja i nadanie). Obsługujemy tylko i wyłącznie zamówienia złożone online lub telefonicznie.

Magnolia Soulange'a 'Alba'

Magnolia soulangeana 'Alba'
27,00 zł
W magazynie
Pozostało tylko 20 sztuk

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Pojemnik: C2 – okrągły – 2l

Model: Wys. 70-90 cm

Magnolia soulangeana 'Alba Superba'

Piękna odmiana, chętnie sadzona głównie w prywatnych ogrodach. Rośnie średnio szybko, osiągając maksymalnie około 4 metrów wysokości i 3 – 4 metry średnicy korony. Największą ozdobą tej odmiany są kwiaty – białe z delikatnym różowym nalotem, ogromne, a do tego pachnące! Rozwijają się bardzo wcześnie, przed wypuszczeniem liści przez drzewo, ma to miejsce zazwyczaj pod koniec kwietnia. Roślina przyjmuje postać wysokiego krzewu, silnie rozgałęzionego już u podstawy, dzięki czemu wykształca zwartą i dobrze rozgałęzioną koronę. Ma to o tyle duże znaczenie, że przy dobrych warunkach uprawy ilość pędów przekłada się na ilość kwiatów.

Z tego też powodu magnolii nie powinno się przycinać, najlepiej w ogóle, ponieważ zmniejszy to obfitość wiosennego kwitnienia. W ogrodach należy przeznaczyć dla tej odmiany odpowiednią ilość miejsca, ważna jest także gleba – powinna być w miarę luźna, przepuszczalna, o odczynie lekko kwaśnym. Stanowisko słoneczne lub lekko ocienione sprzyja kwitnieniu, jeśli magnolia będzie rosła w zbyt dużym zacienieniu prawdopodobnie uschnie w trakcie zaledwie kilku sezonów. Wygląda ładnie sadzona w pobliżu tarasów, gdzie z jednej strony będzie wyraźnie widoczna na tle budynku, z drugiej zaś jej zapach będzie dobrze wyczuwalny. Dobrze czuje się w towarzystwie krzewów lub niskich drzew, ale nie mogą one ze sobą w żadnym wypadku kolidować. Jak wszystkie magnolie należy sadzić ją od razu na stałe miejsce, bardzo źle znosi przesadzanie.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C2 – okrągły – 2l
Waga sadzonki 2.0000
Pokrój wzniesiony
Tempo wzrostu szybkie
Zapotrzebowanie na wodę średnie
Docelowa rozpiętość od 3m do 4m
Docelowa wysokość od 3m do 4m
Pochodzenie brak info
Barwa kwiatów białe, beżowe, kremowe
Intensywność zapachu kwiatów lekko pachnące
Barwa liści / igieł zielone
Pora kwitnienia wczesna wiosna
Odporność na mrozy dobra
Wymagania słoneczne pełne słońce, półcień
PH gleby silnie kwaśne: pH < 5,0, kwaśne: pH 5,0 – 6,0, lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2
Rodzaj gleby gliniasta, gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna
Stanowisko półcieniste, słoneczne
Zastosowanie ogrody przydomowe, ogrody orientalne, ogrody miejskie, pojemniki, szpalery, wrzosowiska, zieleń publiczna, parki, doniczki
Walory ozdobne dekoracyjne owoce, wielobarwność, dekoracyjne liście, ozdobne kwiaty, kwitnie w cieniu