Realizujemy zamówienia bezpiecznie i planowo

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu do 48h (kompletacja i nadanie). Obsługujemy tylko i wyłącznie zamówienia złożone online lub telefonicznie.

Magnolia 'Galaxy'

Magnolia 'Galaxy'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Magnolia 'Galaxy'

Duża, okazała magnolia, dorastająca nawet do 10 metrów wysokości! Została wyhodowana w Stanach Zjednoczonych w roku 1963 i do dziś pozostaje jedną z nielicznych odmian tego gatunku, wykazujących kolumnowy wzrost. Rośnie szybko i prędko osiąga wysokość rzędu 3 – 5 metrów. W młodości wyraźnie kolumnowa, w starszym wieku jej korona wyraźnie zaokrągla się, mimo że widoczne doskonale są pionowo wyprostowane główne konary. Posiada bardzo duże kwiaty, które w pełni rozchylają się w okresie kwitnienia. Kolor kwiatów jest różowy, z ciemniejszą stroną zewnętrzną płatków i wyraźnie bledszą stroną wewnętrzną.

Gleba dla tej magnolii powinna mieć odczyn obojętny lub lekko kwaśny, dobrze aby była żyzna i w miarę luźna. Sadzić należy tę magnolię w miejscach osłoniętych, ciepłych - większe okazy powinny bez uszczerbku znosić nawet mrozy, jakie panują na północy Polski. W USA bywa sadzona w zieleni miejskiej, u nas będzie to możliwe raczej tylko w cieplejszych regionach. W ogrodach pięknie wygląda w towarzystwie jednej lub dwóch magnolii o innym kolorze kwiatów. Ładnie drzewa te prezentują się na tle ciemniej zieleni krzewów iglastych, które mogą stanowić jednocześnie osłonę od mroźnych wiatrów. Jest to idealne drzewo do sadzenia w miejscach reprezentacyjnych, od frontowej strony domu, siedziby firmy czy instytucji, choć zjawiskowo będzie wyglądać także rosnąca jako soliter na większej polanie, w zacisznym zakątku ogrodu.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C2 – okrągły – 2l
Waga sadzonki 2.0000
Pokrój wzniesiony
Tempo wzrostu szybkie
Zapotrzebowanie na wodę średnie
Docelowa rozpiętość od 3m do 4m
Docelowa wysokość od 3m do 4m
Pochodzenie brak info
Barwa kwiatów różowe, jasno-różowe
Intensywność zapachu kwiatów lekko pachnące
Barwa liści / igieł zielone
Pora kwitnienia wczesna wiosna
Odporność na mrozy dobra
Wymagania słoneczne pełne słońce, półcień
PH gleby silnie kwaśne: pH < 5,0, kwaśne: pH 5,0 – 6,0, lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2
Rodzaj gleby gliniasta, gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna
Stanowisko półcieniste, słoneczne
Zastosowanie ogrody przydomowe, ogrody orientalne, ogrody miejskie, pojemniki, szpalery, wrzosowiska, zieleń publiczna, parki, doniczki
Walory ozdobne dekoracyjne owoce, wielobarwność, dekoracyjne liście, ozdobne kwiaty, kwitnie w cieniu