Realizujemy zamówienia bezpiecznie i planowo

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu do 48h (kompletacja i nadanie). Obsługujemy zamówienia złożone online, telefonicznie i w naszej szkółce.

Komptonia amerykańska

Comptonia peregrina
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Comptonia peregrina L. (J. M. Coult. )


Bardzo oryginalny, rzadko spotykany krzew, pochodzący z lasów wschodniej części Ameryki Północnej. U nas uprawiany najczęściej prze kolekcjonerów. Cechuje się kulistym, zwartym pokrojem, a dzięki podziemnym rozłogom rozrasta się dość mocno na szerokość. Zwykle osiąga około 0, 5-1m wysokości. Najbardziej ozdobną i ciekawą cechą komptonii, dla której warto uprawiać ten gatunek, są jej liście. Duże, bardzo wąskie i pierzastosieczne, o lekko skórzastej bluszcze, ciemnozielone z wierzchu i jaśniejsze od spodu, robią naprawdę silne wrażenie. W dodatku wydzielają one bardzo przyjemny zapach!

Kwiaty pojawiają się na przełomie kwietnia i maja, jednak są bardzo niepozorne i prawie niewidoczne. Komptonię można sadzić w ogrodzie pojedynczo lub w niewielkich grupach, jednak w pewnej odległości od innych roślin, najlepiej na pustym, dobrze utrzymanym trawniku. Można hodować ją również na tarasie czy schodach w doniczkach. W USA jest ona sadzona np. wzdłuż autostrad. Nie jest rośliną szczególnie wymagającą, może rosnąć na każdej glebie, nawet piaszczystej, choć na żyznej i wilgotniejszej lepiej się rozwija. Preferuje stanowiska słoneczne, ewentualnie lekko zacienione. Co ważne jest też silnie mrozoodporna! Warto mieć kilka okazów w swoim ogródków, dzięki którym, szczególnie w letnie ranki i wieczory będziemy mogli cieszyć się niesamowitym zapachem jej liści.

Więcej informacji
Pojemnik C2 – okrągły – 2l
Waga sadzonki 2.0000