Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Kłokoczka japońska

Staphylea bumalda
Obecnie brak rośliny w sprzedaży

Koszt wysyłki: 
paczka do 30kg: 19,50 zł
każda następna: 10,00 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Staphylea bumalda (D. C. )


Kłokoczka japońska, zwana często kłokoczką Bumalda rośnie w postaci krzewu, maksymalnie osiągając około 2 metrów wysokości. W naturze występuje w widnych lasach Japonii, gdzie rośnie w miejscach lekko zacienionych. Rośnie dynamicznie w młodości, jak wszystkie kłokoczki dosyć prędko osiąga docelową wysokość, a w czasie późniejszym zagęszcza się, nie rosnąc już zbyt silnie w górę. Pokrój w młodości lekko kolumnowy, z czasem przeradza się w odwrotnie stożkowy i finalnie staje się kopulasty. W warunkach niedostatecznego doświetlenia (pod okapem dużych drzew) może wyglądać nieco rachitycznie.

Najważniejsze cechy ozdobne tego krzewu to piękne, białe kwiaty, które są zebrane w spore, przewisające kwiatostany. Kwiaty są także nieco luźniejsze, bardziej rozpierzchłe niż u innych gatunków kłokoczki, ale równie wonne. Latem kwiaty ustępują charakterystycznym dla kłokoczek torebkom, zawierającym nasiona – obsypany nimi krzew wygląda bardzo ciekawie. Roślina preferuje gleby nieco wilgotniejsze, nie przesychające oraz stanowiska półcieniste. Szczęśliwie posiada jednak dużą tolerancję co do warunków siedliskowych, dzięki czemu można go uprawiać w większości ogrodów. Komponuje się najlepiej z krzewami kwitnącymi o podobnej porze, najlepiej zestawiać krzewy o kontrastującym kolorze kwiatów.


Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Kłokoczka japońska
Twoja ocena