Realizujemy zamówienia bezpiecznie i planowo

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu do 48h (kompletacja i nadanie). Obsługujemy tylko i wyłącznie zamówienia złożone online lub telefonicznie.

Kłęk kanadyjski

Gymnocladus dioicus
46,00 zł
W magazynie
Pozostało tylko 28 sztuk

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Pojemnik: C2 – okrągły – 2l

Model: Wys. 30-40 cm

Gymnocladus dioicus

Duże drzewo amerykańskie dorastające do 30 m wysokości. Ma szerokokopulastą koronę. Pokryte jest ciemnoszarą korą, o bardzo głębokich spękaniach. Młode pędy są grube, niebieskozielone z białym nalotem. Co ciekawe zawsze końce pędów zasychają i opadają. Kłęk ma niezwykłe liście. Są to liście podwójnie pierzaste o długości do około 80 cm. Pojedynczy listek jest eliptyczny, zaostrzony, 5 – 8 cm długi. Kwiaty są rozdzielnopłciowe, dwupienne o budowie promienistej (jak wiśnia) ok. 1, 5 cm średnicy z rurką, i 4 - 5 płatkami. Kwiaty zebrane są w wiechy. Roślina miododajna i pachnąca. Owocem są grube i długie strąki (10 – 25 cm długości i do 5 cm szerokości!)

Uprawa i zastosowanie: Kłęk wymaga gleby brunatnej, gliniastej, próchnicznej i wilgotnej. Potrzebuje dużo miejsca. Jest drzewem ogromnym, tajemniczym i majestatycznym. Wiosną ma czerwone liście, które latem stają się żywozielone by w jesieni zabarwić się na cytrynową barwę. Roślina polecana do parków, dużych ogrodów i rezydencji.

Ciekawostki: Kłęk kanadyjski ma ciekawą historię życia. Roślina rośnie początkowo dość szybko. Młode drzewo w zasadzie się nie rozgałęzia – tylko rośnie do góry. Następnie drzewo zwalnia wzrost, zaczyna wykształcać szeroką koronę. W ciągu roku rośnie i jest zielona tylko latem – ma krótki sezon wegetacji. Nie ma cienkich gałązek tylko grube konary. Dlatego dla wielu osób wydaje się martwe. Z tego względu służby zieleni miejskiej często wycinają je wiosną zupełnie omyłkowo. Drewno jest ciężkie, ale nie twarde. Bardzo wytrzymałe w glebie – bardzo trudno próchnieje. Stosowane bywa w stolarstwie.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Wiek sadzonki 3 sezony
Pojemnik C2 – okrągły – 2l
Waga sadzonki 2.0000
Pochodzenie brak info